Monika ir jos kūdikis – Versli Mama

Kaip sugalvojote ir kokia buvo Jūsų motyvacija pradėti savo verslą/projektą? / Kas Jus įkvėpė? Kaip viskas prasidėjo? Kokie buvo pirmieji Jūsų žingsniai ?

Kol kas aš neturiu savo verslo, bet noriu jį sukurti. Tas noras buvo ir yra mano, kaip portalo www.verslimama.lt administratorės variklis.

O prasidėjo viskas labai natūraliai, tarsi savaime. Besibaigiant pirmiesiems motinystės atostogų metams mano dėmesio centras pasisuko visai kita kryptimi: domėjimąsi iki tol tokiais aktualiais ir svarbiais klausimais, kaip vaiko priežiūra, keitė informacijos rinkimas apie asmeninį tobulėjimą, verslo idėjas. Pamenu, keldavausi (tą darau ir dabar) kartu su vyru septintą valandą ryte tam, kad kol dukrytė miega, paskaityčiau knygą, pažiūrėčiau video seminarą, paieškočiau naudingos medžiagos internete. Nusprendžiau, kad negaliu stovėti vietoje, turiu judėti pirmyn, kad ir mažais žingsneliais, turiu augti. Taip pat paslapčia visada svajojau apie tai, kad nereiktų dirbti, kad tai, ką darai, yra didžiausia tavo aistra, pomėgis; kai darbas vadinamas laisvalaikiu.

Tiesa, savo teisininkės darbą aš mėgau (jame jaučiau tą vadinamą „flow“ būseną), gal kiek mažiau žavėjo mokamas atlyginimas. Vis sukosi mintis, kad dirbant sau norint generuoti tas pačias pajamas reikia žymiai mažiau laiko, nei dirbant samdomą darbą. Motinystės atostogos, per kurias tenka giminaičių ir artimųjų paprašytai, padirbėti, skaičiuojant, kiek jie sutaupo nemokėdami už analogiškas teisines paslaugas, ne tik įrodė, kad dirbti sau apsimoka, bet ir privertė perdėlioti prioritetus – noras būti šalia savo vaikų, matyti, kaip jis auga ir mokosi pasirodė svarbiausias. Tačiau su kuo ir kaip startuoti – tai klausimas, kuris nuolat sukosi ir, pripažinsiu, tebesisuka galvoje. Vis žvalgausi apilink ir ieškau į šį klausimą atsakymo. Vieną dieną supratau, kad ne tik aš ieškau – daugybę mamų nenori grįžti į samdomą darbą, nori eiti ir daryti, nori verslauti.

Taip kilo mintis dalintis tuo, ką sužinau, ką surandu, ką galvoju, drąsinti, skatinti, motyvuoti ir įkvėpti įgyvendinti svajones, išreikšti save, taip sumaniau suburti bendruomenę, kad mamos vienytųsi, dalintųsi patirtimi, idėjomis, remtų viena kitą, taip gimė www.verslimama.lt portalas. Tai – mamos sėkmės žurnalas, čia kviečiu į kelionę po naudingų patarimų, vertingų patirčių, įkvėpimo, kūrybiškumo ir tobulėjimo pamokas, kviečiu mamas auginant vaikus augti pačioms, nes versli ir veikli mama – laiminga mama, o tai taip svarbu, kad vaikai harmoningai vystytųsi ir šeima būtų darni.

www.verslimama.lt tai ne verslas, tai projektas, kuriuo aš labai tikiu: mano galvoje daug minčių ir planų, daug kas dar laukia ateityje. Pavyzdžiui, mano ateities www.verslimama.lt vizijoje, aš tik administratorė, o pagrindinės jo kūrėjos – verslios ir veiklios mamos, juk kartu mes stipresnės!

Kokiu būdu paskleidėte žinią apie save?

Kol kas apie www.verslimama.lt žinia sklinda iš lūpų į lūpas. Taip dėkoju žurnalo „Tavo vaikas“ redakcijai už straipsnį, kuriame paminėta mano iniciatyva. Tikiu, kad tai labai prisidėjo prie žinios apie www.verslimama.lt sklaidos.

Su kokiais sunkumais susidūrėte verslaudama/kurdama projektą? Ir kaip juos įveikėte?

Sunku nebuvo. Taip taip, tikrai sunku nebuvo. Administruoti portalą man yra vienas malonumas. Gal dėl to, kad www.verslimama.lt dar nėra verslas, o gal sunkumai dar laukia?

Ką patartumėte verslaujančioms mamoms turinčioms mažus vaikus? Kaip viską suderinti?

Svarbiausia iš visų ir ne tik versle yra vyro palaikymas! Maniškis – nuostabus! Jis irgi tiki mano projektu, jis irgi aukoja savo laiką, kuriant, tobulinant svetainę. Žinoma, ir dukryte prižiūri. Taigi, mamos, pirmiausiai įsitikinkite, kad turite vyro palaikymą, o tada įsijunkite akseleratorių ir drąsiai eikite skinti savo svajonių.

Kas Jums labiausiai patinka verslaujant (ar pačiame versle, ar Jūsų asmeniniai potyriai)?

Dievinu tą jausmą, kai mamos sako ačiū! O kaip nuostabu būti tarp bendraminčių!

Ką patartumėte kitoms moterims, kurios nori pradėti savo verslą ar projektą, bet dvejoja?

Sakyčiau: „eikš pas mus, junkis į mūsų bendruomenę!“ Čia tikrai rasit ne tik padrąsinimo, ryžto, įkvėpimo, bet greičiausiai ir realios pagalbos konkrečiais iškilusiais klausimais. Gi kartai reikia tiek nedaug: kelių tinkamų ir laiku ištartų nuoširdžių žodžių, tokių kaip „patikėk, tu gali“ ar „privalai pabandyti“.

Ar turite savo asmeninę viziją, kuri Jums padeda verslauti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, išlikti motyvuotai (pvz. noriu padėti sulieknėti visoms moterims)?

Svajoju būti ta, kuri įkvepia ir skatina pradėti verslą, kuri buria mamas ir jas vienija. Svajoju, apie visokeriopą pagalbą mama-mamai: juk viena mama gali pažiūrėti vaikus, o kitos pagelbėti finansiniais, teisiniais, marketingo, rinkodaros klausimais ir pan.

Kur ieškote įkvėpimo?

Įkvėpimas slypi visur. Patikėkite, visur! Jis slypi ir knygos puslapiuose, ir internete, ir kasdienėje rutinoje, aš ypač daug jo randu tarpusavio santykiuose. Svarbiausia gyvenime užduoti tinkamus klausimus, o atsakymą visada padiktuoja apvaizda. Pavyzdžiui, jei klausi, KAIP man pradėti verslą, tikrai surasi atsakymą, tačiau jei klausi AR pradėti jį arba niurzgėsi, kad nesugebi, neišeina, taip ir bus, nesugebėsi, neišeis. Kai žinai, ko nori, pasieki, kai žinai, kad ieškai įkvėpimo, jo randi.

Jei grįžtumėte atgal, kai pradėjote kurti savo verslą/projektą, ką darytumėte kitaip? O gal nepradėtumėte jo iš viso?

Kaip minėjau, manęs dar laukia verslininkės ateitis (šypsausi).

Užbaikite sakinius trumpai:

Didžiausia mano išmokta pamoka… svarbiausia yra bendrauti.

Drąsiausias dalykas, kurį esu padariusi… judėjimas savo svajonių link!

Mėgstamiausias verslo pamokų šaltinis/programa/blogas yra Anthony Robbins, Bob Shafer. Jie ir kiti sėkmės mokytojai mane užkabina.

Mano mėgstamiausia citata… „mažos tavo pėdutės man už viską gražesnės“. Žinau, kad tai nesusiję su verslu, bet visgi mėgstamiausia (šypsausi).


MonikaDaugiau apie Moniką bei jos projektą galite sužinoti apsilankę čia:

www.verslimama.lt

www.facebook.com/verslimama

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.