Tapk savo gyvenimo lyderė. Dėl savęs.

Kas yra lyderystė?

Lyderystė yra gebėjimas vadovauti sau taip, kad būtų pasiekti reikiami rezultatai, kuriuos tu ir įvardini – bet taip sako daugelis mokslinių šaltinių.

O visgi kas iš tiesų, mano akimis, yra lyderystė?

Lyderystė – tai gy­ve­ni­mo tiks­las, tai bu­vi­mas sa­vi­mi, tai atsakomybės prisiėmimas už savo pačios mintis, emocijas, žodžius ir veiksmus. Juk tik tada, kai būni atviras pats sau, sąmoningai gyveni, esi harmonijoje su savimi, tave pastebi aplinka ir tu tampi lyderiu jiems.

Pažvelkite į šiuolaikinis lyderius. Jie mus žavi. Manau, kad kiekviena iš mūsų turi tokių aplinkoje. Jie žino ko nori, pasitiki savimi, ir kas svarbiausia – jie traukia lyg magnetas. Jie tikrai nevaldo, bet kažkokiu mistiniu būdu mes norime būti šalia jų, bendrauti su jais, padėti jiems ir drąsiai prašome pagalbos iš jų.

Mes ne visi norime tapti lyderiais kitiems, bet… žinoti, kad esi lyderė savo gyvenime, tik savo pačios kasdienėj veikloj.. pripažink, skamba galingai…

Tapk lydere pirmiausia sau

Atmink, lyderystė visada prasideda ir baigiasi ties tavimi.
Lyderystė yra apie tave. Apie vadovavimą sau.

Jei ketini tapti lydere kitiems, perskaityk du aukščiau esančius sakinius vėl. Ir vėl. Tada skaityk toliau.

Jei nori (o jei ne, tai tada norėk) būti savo gyvenimo lyderė, turi įsisamoninti kelis pagrindinius principus, kurie tau padės pasiekti lyderystės sau. O tada tiesiog būk savimi ir…greičiausiai tapsi lydere ir kitiems.

1. Būk autentiška – nebijok būti pažeidžiama.
Nebijok būti savimi, gyvenk iš visos širdies ir visa širdimi. Aš žinau, kad tai nėra lengva. Tai yra mokslas, kelias, tikslas. Būti autentiška. Būti savimi. Daug daugiau apie autentiškumą būtų galima parašyti, ir tikrai ne tik rašysiu apie tai ateityje, bet ir dirbutvės bus ta tema, bet visuomet gali pasinaudot google paieška – įvesk autentiškumas, būvimas savimi – patarimų apstu. Klausimas tik, ar tai taps tavo tikslas?

2. Susikurk tokius tikslus, rutiną ir įpročius, kurie tave veda link sėkmės.
Neturi tikslų? Esi neorganizuota? Daug blogų įpročių?
Tuomet sustok ir paklaus savęs – kur esu/kokia esu šiandien ir prie ko privedė ši mano iki šiol turėta strategija?

3. Būk sąmoninga kasdien ir visose gyvenimo srityse.
Sąmoningumas mums padeda suvokti, kodėl ne tik mąstome vienaip ar kitaip, bet ir kodėl elgiamės taip, o ne kitaip.
Dažnai juk būna, kad jaučiamės prastai kelias dienas, mus kankina kaltė dėl kažkokių sprendimų, bet nepasakome sau stop – ir nepradedame sąmoningai galvot, kodėl tai vyksta (jei jau tai darai, padėkok sau už šį puikų įgūdį). O reikėtų – nes sąmoningumas iš esmės padeda gerinti gyvenimo kokybę, jis kontroliuoja ją. O kuo geresnis gyvenimas, tuo aiškiau sau įvardijate, kad tik Jūs esate savo gyvenimo lyderė, net ekspertė.

4. Būk atsakinga bei atskaitinga už savo veiksmus ir reakcijas.
Tu nesi auka ir patikėk, niekas aplink nėra kaltas.
Tu pasirenki kaip elgtis, o juo labiau kaip reaguoti.
Išmok konstruktyvaus mąstymo bei elgesio.

5. Turėk savo viziją, misiją, tikslą. Žinok savo kodėl.
Tai yra tiesiog nuostabu – atpažinti savo kodėl. Žinoti, kodėl esi čia, kas tave veda, ko tu nori – tai duoda tau labai tvirtą pagrindą gyvenimui, ir net gi tam, kokia gi tu būsi lyderė sau ir kitiems.
Užsirašyk savo viziją, misiją, tikslus ant popieriaus ir turėk juos prieš savo akis. Tam, kad jie primintų tau apie tai, kokia esi iš tikrųjų ir ko trokšti iš šio gyvenimo.

Ar esi pasiruošus?

O gal jau esi lyderystės kelyje?
Dalinkis mintimis žemiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.