Sonata Ordė – esu meninio ženklo Karalė įkūrėja

Kaip sugalvojote ir kokia buvo Jūsų motyvacija pradėti savo verslą? / Kas Jus įkvėpė?

Iš tikrųjų nevadinu savo veiklos verslu, pats žodis verslas mane truputį baugina, nes skamba labai jau rimtai. (šypsosi) Na, o aš…lyg ir niekuo rimtu neužsiimu, tik gyvenu ir kuriu, nors… gal daugiau kuriu ir gyvenu?.. Be abejo, tam, kad atsirastų erdvės naujiems darbams ir užsakymams, turiu savo darbus parduoti. Tai, tikriausiai nuo šio taško ir prasideda tie dalykai, vadinami verslu? (šypsosi)

Papasakokite plačiau apie savo verslą.

Esu meninio ženklo Karalė kūrėja. Stipriosios mano pusės yra mezginiai, tekstilinė juvelyrika, interjero detalės bei kitos karališkos smulkmenos. Daug bendrauju su žmonėmis, dalyvauju mugėse, organizuoju savo naujoms ir esamoms klientėms organizuoju Karalės vakarus, kurių metu jos turi galimybę išsimatuoti visus mano darbus.

Kaip viskas prasidėjo? Kokie buvo pirmieji Jūsų žingsniai versle? Kaip radote pirmųjų klientų ir kokiu būdu paskleidėte žinią apie save?

Pirmosios mano kūrybinio kelio užuomazgos atsirado pries penkioliką metų. Ir mano įkvėpimas buvo mano vaikas. Tai visiškai nebuvo panašu į verslo pradžią… Pirmieji mano klientai buvo mano šeima, namai, draugės, kaimynai, giminės. Vėliau, pažįstamų pažįstami. Naudojausi pačiais pigiausiais savireklamos metodais: nešiojau savo darbus nuo galvos iki kojų ir dėkojau už kiekvieną žodį iš lūpų į lūpas. (šypsosi) Dar dalyvavau įvairiose bendrose menininkų parodose, rengiau personalines parodas. Taip, po truputį vis daugiau žmonių apie mane sužinodavo.

fottt

Su kokiais sunkumais susidūrėte verslaudama? Ir kaip juos įveikėte?

Niekada nesusidūriau su sunkumais, nes, kaip minėjau, niekada nejaučiau, kad tai, ką darau, yra verslas. Nevedžiau apskaitų, nedirbau nei vienos dienos dėl pinigų, netyriau rinkos… Neturėjau jokio verslo plano (šypsosi) Vienintelis nemalonus dalykas su kuriuo teko susidurti – tai elementari konkurencija, grįsta absoliučia provincialumo doze… Juokinga, nes nesijaučiau tokia stipri prieš kitus kuriančius žmones, taigi, kaskart man tai skambėdavo kaip komplimentas (šypsosi) Ir tik pernai pasijaučiau sutrikusi dėl visą Lietuvą apėmusios masinės gamybos karštligės… Taip sakant „Ta pati suknelė, tik kita panelė“… Aš taip nemoku. Ir kaip sake Coco Chanel: „Nepataikausiu masėms“. Nusiraminau ir toliau einu savo keliu – kuriu individualybėms, išskirtinėms moterims, neapribodama saves jokiais rėmais. Jaučiuosi laiminga ir sėkminga! Šiandien nosimi sklaidau debesis, nes jau penkiolika metų darau tai, ką labiausiai myliu. (šypsosi)

Ką patartumėte verslaujančioms mamoms turinčioms mažus vaikus? Kaip viską suderinti?

Tik dėl to, kad mano verslo konceptas yra labai patogus ir lankstus, aš visiškai nederindama viską tobulai suderindavau. Tiesiog dienos sūnelio miegas ir ilgi vakarai priklausydavo man. Tuo metu ir derindavau susitikimus, ir atsidėdavau kūrybai, užsakymams. Negaliu patarti verslaujančioms mamoms, kaip viską suspėti ir suderinti. Nelygu, kuo mamos užsiima. Tik viena labai svarbu – jokių auklių. Nieko svarbiau už vaiką pasaulyje nėra. Ir tikrai, ką įdėsit, neruks praeiti, ir jau džiaugsitės tuo. Šiandien už reklamą, darbų portfolio, idėjas ir daugelį kitų dalykų, kuriant savo versliuką, aš esu dėkinga savo sūnui Saidžiui.

Kas Jums labiausiai patinka verslaujant (ar pačiame versle, ar Jūsų asmeniniai potyriai)?

Kasryt atsikėlus – „skinu dieną“ (šypsosi) Nesenai, vos prieš keletą savaičių, atsidariau savo meninio ženklo Karalė studiją. Ir nuo tada vyksta stebuklai. Tikrai. Kiekviena diena nustebina naujais klientais, užsakymais, naujais verslo pasiūlymais, projektais. Pasikeitė mano darbo koncepcija, vieta ir laikas. Džiaugiuosi, kad išėjau iš savo komforto zonos, kurioje saugiai darbavausi trejus metus, ir tai atnešė absoliučiai kitokį patyrimą. Nepasikeitė tik tai, dėl ko visa tai darau.

Ką patartumėte kitoms moterims, kurios nori pradėti savo verslą, bet dvejoja?

Kiekvienai moteriai, kuri nori pradėti savo verslą, bet dvejoja, patarčiau išlaukti savo laiko. Laiko be dvejonių. Neužtenka vien panorėti ar labai, labai norėti. Šiandien rinka visko perpildyta. Todėl atradus nišą veikti kažką įdomaus dėl savęs ar „kaip kiti daro, tik truputį geriau“ neužtenka. Turi numatyti laiką į priekį, ką galėsi pasiūlyti, kaip tobulėti. Aš užtrukau. Tačiau savo patirtį jau turiu. Einu toliau. Savo veiklą praplėčiau sukūrusi Karalės klubą, kuriame susirinkusios įvairaus amžiaus, socialinės padėties, temperamento moterys kasdienybę puošia gražiais darbais (ne rankdarbiais!) (šypsosi) Ir tai dar ne viskas. Betgi, negaliu visko pasakyti… (šypsosi) Žodžiu, pradėti kurti verslą – atsakingas žingsnis. Reikia žinių, kurios dažniausiai atsiranda iš praktikos, verslo plano, kurį tikrovė truputį pakoreguoja, pradinio kapitalo, palaikymo, tikėjimo pačia savimi, truputį ryžto ir t.t. Arba nebijoti rizikuoti (šypsosi) Tik, atminkit, kad kurti kažką savo neturi būti lygu bandyti (nes labai noriu). Geriau jau įvertinti ir dėkoti už tai, ką geriausia mokat ir tuo užsiimti. Juk nerealus jausmas būti nerealia mama, neprilygstama mokytoja, gera pardavėja, išmania vadybininke?

Ar turite savo asmeninę viziją, kuri Jums padeda verslauti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, išlikti motyvuotai (pvz. noriu padėti sulieknėti visoms moterims)?

Visą laiką mano didžiausias noras veda mane pirmyn – sukurti kažką absoliučiai gražaus, tačiau nebanaliai, kokybiškai, kitaip … Man labai svarbu mano klientės. Jos ypatingos, todėl dedu visas pastangas, kad jas pradžiuginčiau. Nieko nėra brangiau, kai žmonės, praėjus kuriam laikui, grįžta pas tave. Džiaugiasi tavo darbais. Tai įkvepia!

Kur ieškote įkvėpimo?

Kur ieškau įkvėpimo? Jūs nepatikėsite, bet įkvėpimas susiranda mane! Ištikrųjų, dažniau sakau: „įkvėpimas atėjo“ , nei „einu ieškoti įkvėpimo“. (šypsosi)

Jei grįžtumėte atgal, kai pradėjote kurti savo verslą, ką darytumėte kitaip? O gal nepradėtumėte jo iš viso?

Jeigu laikas grįžtų atgal, niekas kitaip nebūtų. Gyvenime viskas vyksta taip, kaip turi būti. Ir niekas nevyksta veltui. Vis tiek turėčiau užtrukti tiek pat laiko, kol pagaučiau savo sėkmę (šypsosi)

foto

Užbaikite sakinius trumpai:

Didžiausia mano išmokta pamoka…. dar neišmokta.

Drąsiausias dalykas, kurį esu padariusi… net negaliu išskirti.

Mėgstamiausias verslo pamokų šaltinis/programa/blogas yra… privatūs patarimai žmonių, kurie ištikrųjų sėkmingai verslauja daug metų. Na, taip, truputį senamadiška…

Mano mėgstamiausia citata… Gyvenime viskas vyksta taip, kaip turi būti. Ir niekas nevyksta veltui.

Mano tinklapio adresas: www.bit.ly/karale Būtiniausiai užsukite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.