Olesia: mano veikla man suteikia sparnus…

Kaip sugalvojote ir kokia buvo Jūsų motyvacija pradėti savo verslą/veiklą? / Kas Jus įkvėpė?

Aš savęs nelaikau verslininke, tikrai ne. Tiesiog užsiimu savo mėgstama veikla, aš tai vadinu hobiu.

Jau vaikystėje vienas iš mano mėgstamiausių draugų buvo popierius. Piešiau ant popieriaus lėles, karpiau joms drabužėlius, klijavau iš albumų lėlių namus. Vėliau popierinė aista praėjo, juk jaunystėje norisi išbandyti viską! (šypsausi).

Iš tiesų, viskas pasidėjo, kai buvau pirmose vaiko priežiūros atostogose. Pirmi metai jau ėjo į pabaigą, kai vieną dieną gavau iš draugės nuotrauką su klausimu:

-Ar galėtum pagaminti  tokią dėžutę. (Ji klausė manęs, nes tuo metu užsiimdavau dekupažu).

-Oi, – atsakiau – tikriai ne, čia tiek daug reikalauja kruopštumo .

Tačiau pati apimta kažkokio napaaiškinamo smalsumo, pabandžiau! (šypsausi)

Bet kaip sakote – mėgstama veikla, hobis – juk ji atneša pajamų?

Taip, atneša!

Papasakokite plačiau apie savo veiklą.

Esu popieristė, gamininati popierinius rankdarbius. Savo darbuose naudoju ir kitas medžiagas (pvz. audinį, veltinį, įvairias juosteles), bet jos sudaro tik mažąją dalį. Pagrindinė medžiaga darbuose yra popierius: baltas, spalvotas, raštuotas, specialus dekoratyvinis. Specialaus įrankio deka galiu padaryti iš lygaus popieriaus reljefinį ir taip išgauti reikalingą dizainą.

Žinoma, popieriniai rankdarbiai reikalauja nemažai įvairių įrankių. Jeigu nori padaryti viską greičiau, gražiau, be jų neapsieisi, be to gamyba užima pakankamai daug laiko.  Greitesnio rezultato per tą patį laiką galima pasiekti apsiginklavus įvairios paskirties įrankiais, kurie reikalauja nemažai investicijų.

Iš popieriuas galiu pagaminti daug ką: atvirutes, kvietimus, dėžutes nuotraukoms, pinigams,  skryneles naujagimio pirmajai atributikai saugoti, albumus, užrašines, receptines bei palinkėjimų knygeles visoms progoms. Taip pat CD/DVD/USB dėklus nuostabiausioms gyvenimo akimirkoms saugoti. Ir, aišku, dar daugelį kitokios šventei reikalingos atributikos.

Kaip viskas prasidėjo? Kokie buvo pirmieji Jūsų žingsniai versle?

Aš augau pamažu. Iš pradžių, stačia galva, pasinėriau į teoriją, pradėjau dalyvauti ( ir iki šiol dalyvauju) įvairiuose pasaulio konkursuose. Taip palaipsniui gaudavau tuomet man nemažai reikalingos patirties. Sukūriau blogą, kuris  buvo reikalingas dalyvaujant konkursuose- patogu ir greita. Pradėjau gaminti draugams, pažįstamiems. Tokiu būdu  susidomėjusių ratas mano darbais vis plėtėsi.

Kaip radote pirmųjų klientų ir kokiu būdu paskleidėte žinią apie save?

Žinoma, per internetą! Jau turėjau blogą, kuriame talpinau pagrindinę informaciją apie savo rankdarbius. Papildomai sukūriau facebooko puslapį,taip pat pradėjau talpinti savo darbus Lietuvos rankdarbių tinklalapiuose.

Su kokiais sunkumais susidūrėte verslaudama? Ir kaip juos įveikėte?

Kaip bebūtų keista, sunkiausia buvo  ne pati pradžia ar kažkokios ideologijos, tikslų formavimas. Viskas vyko savaime. Man sunkiausias buvo biudžeto planavimo klausimas. Sunku buvo apsispręsti kur investuoti pinigus, kaip tinkamai ir efektyviai plėsti veiklą, pvz. investuoti į įrankius, kad pasiekčiau greitesnę ir kartu kokybiškesnę rankdarbių gamybą ar į reklamą, tam, kad galėčiau plėsti savo klientų ratą, auginti populiarumą.

Galiausiai nusprendžiau veikti optimizuotai. Įsivertinau  ko  labiausiai reikia iš įrankių ir taip pat investavau į reklamą.

Ką patartumėte verslaujančioms mamoms turinčioms mažus vaikus? Kaip viską suderinti?

Tai tikrai nėra lengva.Bet man asmeniškai kuo daugiau veiklos, tuo turiningesnis gyvenimas. Juk kuo labiau esi užimtas, tuo daugiau turi laiko (šypsausi). Labai svarbu nemažai  dėmesio skirti laiko planavimui ir koncentruotis ties vienu darbu, kitaip tariant , neužsiiminėti „multitaskingu“.

Kas Jums labiausiai patinka verslaujant (ar pačiame versle, ar Jūsų asmeniniai potyriai)?

Noras kurti auga kiekvieną dieną. Rankdarbiaujant labiausiai motyvuoja tai, jog gali suteikti žmonėms džiaugsmą, nustebinti, matyti juos laimingus, o kartais, net ir įgyvendinti jų svajones. Visa tai suteikia jėgų ir įkvėpia kūrybai, fantazijoms bei naujų idėjų paieškai.

Ką patartumėte kitoms moterims, kurios nori pradėti savo verslą, bet dvejoja?

Nebijoti veikti. Jeigu jūsų veikla jums suteikia sparnus ir gyvenimo prasmės, tikrai nebijokite padaryti žingsnį pirmyn ir pamatysite, kad jau nemažai  yra nuveikta.

Ar turite savo asmeninę viziją, kuri Jums padeda verslauti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, išlikti motyvuotai (pvz. noriu padėti sulieknėti visoms moterims)?

Didžiulis dvasinis palaikymas – žmonių pasitikėjimas. Didžiausias įkvepėjas – žmonių džiaugsmas, jų nuoširdūs padėkos žodžiai. Nuolatinis abipusis ryšys – geriausias motyvuotojas veikti.

Kur ieškote įkvėpimo?

Neieškau, tiesiog ilsiuosi (šypsausi). Sutinku, jog reikia nuolat veikti ir negaišti laiko veltui, bet taip pat ir mokėti surasti laiko geram poilsiui. Man tai priduoda naujų jėgų, idėjų.

Jei grįžtumėte atgal, kai pradėjote kurti savo verslą, ką darytumėte kitaip? O gal nepradėtumėte jo iš viso?

Manau juk nieko nekeisčiau. Nuėjau savo kelią, kuris suteikė nemažai man reikalingos patirties.

Užbaikite sakinius trumpai:

Didžiausia mano išmokta pamoka….reikia stengtis ir neabėjoti savo jėgomis

Drąsiausias dalykas, kurį esu padariusi…radau savirealizacijos šaltinį

Mėgstamiausias verslo pamokų šaltinis/programa/blogas yra…Malcolm Gladwell

Mano mėgstamiausia citata…tiksliau žodžių junginys – man pavyks!

 


DSC_7785_cropeDaugiau apie Olesios veiklą ir nuostabius darbus galite sužinoti:

http://ordeko.blogspot.com
https://www.facebook.com/ordeko.rankdarbiai

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.