Naujametiniai pasižadėjimai. O gal vistik tikslai?

WELCOME-1Ar žinojote, kad net 95 procentai naujametinių pažadų taip ir lieka pažadais? O tie likę 5 procentai buvo ne pažadai, o tvirtai išsikelti tikslai?

O kiek iš mūsų iš viso jau nebežaidžia naujametinių pažadų žaidimo? Jei tai darėte metai iš metų ir buvote statistinis pažadukas, tai greičiausiai to nebedarote – niekam nepatinka jaustis nusivylusiu savimi ir galvoti ak, man vėl nepavyko…

Tai gi… iš esmės kiekvienais metais kažkoks vidinis balsas mums kužda, kad mes norimebūti geresni, veikti efektyvviau, turėti daugiau… Kartais tai būna ne vidinis balsas – kartais tai būna televizijos, kaimynės, moters iš žurnalo balsas…

Taigi, kai Jums kyla noras sau pasižadėti… (pvz. noriu sveikiau maitintis), paklauskite savęs labai svarbių 4 klausimų, kurie sukurs tvirtą pagrindą tikslo išsikėlimui ir jo pasiekimui, o ne tik pažadui… (būtų idealu atdakymus užsirašyti :))

  • Kodėl aš to noriu? (kartais pasirausimas savo smegenyse Jums padiktuos, kad Jūs iš viso to net nenorite, o tikslų išsikėlimas dėl aš turiu tai padaryti yra pasmerktas žlugti)
  • Koks mano tikrasis noras / tikslas?
  • Ką man tai suteiks?
  • Kaip aš jausiuosi tai darydama/pasiekus?

Atsakymai į šiuos klausimus lai būna Jūsų motyvacija tikslo pasiekimui. Dar vienas labai efektyvus klausimas bent man yra Kaip aš jausiuosi po vienerių metų, penkerių metų ar dešimties metų, jei nieko nepradėsiu keisti? Jei man tai sukelia nulį emocijų, tai reiškias tai ne mano tikslas, noras ir pan. Jei mane tos mintys gasdina,tada reiškias einu gera linkme…

Taigi, motyvą jau turime. Tuomet ir tikslas pasidaro aiškesnis, tai nebėra tik pažadas. Jei žinote, kodėl norite vieną ar kitą padaryti, tai priminsite sau apie tai ir po Naujųjų metų.

Naujųjų metų tikslai dažniausiai yra susiję su tiesiog naujų įpročių formavimu ir būtent dėl to mes taip  greitai ir pasiduodame – nauji įpročiai susiformuoja ne per dieną ir ne per dvi. Mūsų smegenys pradeda priešintis.. Tuomet pasiskaitykite atsakymus, kodėl visų pirmą norėjote kažką keisti,

Man asmeniškai taip pat labai veiksmingas yra šis klausimas, kai jau noriu pasiduoti siekiant tikslo / naujo įpročio formavimo. Ką dariau lig šiol, kad atsidurčiau tokioje padėtyje? Kokia buvo mano *strategija*? (žiauriai tinka, kai ranka siekia bandelės, bet vienas iš naujųjų tikslų yra atsikratyti antsvorio…)

Ką gi, likus vos porai dienų iki Naujųjų Metų, linkiu išsikelti geriau vieną, bet rimtą tikslą, nei dešimtis pažadų, kurie greičiausiai ir liks pažadais. Jau išsikėlusias tikslus kviečiu jais pasidalinti komentaruose, ir pažadu užduoti Jums provokuojančių klausimų, kurie padės tą tikslą dar labiau išgryninti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *