Madame Bordeaux: mano verslas – kūryba, o visa kita tik detalės

Kaip sugalvojote ir kokia buvo Jūsų motyvacija pradėti savo verslą? / Kas Jus įkvėpė?

Didžiausias mano įkvėpėjas – sūnus!  Jis mano mokytojas, kantrybės treneris, džiaugsmas bei nuovargis!

Dažnai mezgimas buvo tik gelbėjimasis nuo bemiegės nakties, nes sūnaus nakties miegas buvo labai jautrus, jis dažnai keldavosi. Buvo metas, kai nebeskyriau realybės nuo sapnų, todėl vieną kartą ryžtingai nusprendžiau, jog tikrai nepulsiu savęs gailėtis ir jaustis kankine, užimsiu ponią Naktį veikla. Šis laikas sutapo ir su naujuoju darbu, savąjį garderobą reikėjo pakeisti į labiau dalykinį, tačiau nesinorėjo įlysti į bejausmį vilnonį audinį, todėl viens po kito ėmė rastis šilkiniai, pūkuoti, įvairiausių spalvų bei raštų sijonai.

Tiesa, sprendimas užsiimti mezgamąja veikla buvo labai alinantis. Buvau išsekinta abejonių.  Esu vadovavusi smulkiojo verslo įmonei, todėl puikiai žinojau kokia dienotvarkė, atsakomybė ir kasdiena manęs laukia užsiimant savuoju verslu – tuomet nebelieka ribų tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Tačiau po to, kai priėmiau sprendimą veikti –  nėriau į idėjų įgyvendinimą stačia galvą visu savo gyvenimu.

Pamačiusi, kaip stipriai pasikeitė sūnus pradėjus verslą, supratau, kad pasielgiau teisingai – vien dėl jo. Jis tapo daug atsakingesnis, supratingesnis, motyvuotas. Būna ryte vos atmerkia akis ir jau dėsto naujas savo idėjas dėl Madame Bordeaux. Vieną rytą mane net apibarė, kodėl dar nepagaminta reklama ant automobilio!

Papasakokite plačiau apie savo verslą.

Mano verslas – kūryba, o visa kita tik detalės. Kartais labai malonios, o kartais varginančios. Mane žavi mano pačios būsena šioje daugiapusiškoje veikloje – esu centras, kuris išsiunčia signalus, bet prieš siunčiant juos reikia sugalvoti, pamatuoti, suteikti formą, spalvą  ir visą kitą.

Visuomet galvojau, jog negalėčiau dirbti nuo 8 iki 17 val. Vat ir negaliu, o šis negalėjimas dažnai kainuoja net ir po 19 darbo valandų per parą. Dažnas turbūt susimąsto, jog o kas gi čia tokio, sėdi ir mezgi. Tačiau “sėdi ir mezgi” būna tik naktimis, per visą dieną – susitikimai, organizacinių ir kitų klausimų sprendimai.

Labai džiaugiuosi sutiktomis moterimis, jos tokios skirtingos, tokios įdomios. Būtent per Madame Bordeaux sutinku įdomias, išskirtines moteris, kurių dėka veikla tampa dar įdomesnė, dar labiau uždeganti.

Kaip viskas prasidėjo? Kokie buvo pirmieji Jūsų žingsniai versle?

Kai pas mane svečiavosi viena įspūdinga ponia, ji pasiprašė į mano drabužinę apžiūrėti suknelių ir pareikalavo vieną jų išnuomoti. Kadangi mano suknelės tiesiog nesunešiojamos – sutikau. Štai tokia ir buvo pradžia.

Kaip radote pirmųjų klientų ir kokiu būdu paskleidėte žinią apie save?

Po Madame Bordeaux atidarymo viskas vyko savaime, moterys susipažino su manimi  ir žinoma pasidalino žinia su draugėmis bei pažįstamomis. Prisidėjo ir socialiniai tinklai.

Su kokiais sunkumais susidūrėte verslaudama? Ir kaip juos įveikėte?

Sunkumas sunkumui nelygu. Mano bėda, kad man reikia čia ir dabar. Nei asmeniniame gyvenime, nei darbe nekenčiu laukti. Mėgstu atlikti darbą, pažymėti jį, kaip įvykdytą ir imtis kito. Tačiau taip greitai bei taip operatyviai, kaip aš norėčiau darbai nevyksta, viskam reikia laiko, pastangų, susikaupimo bei  atidumo.

Patirtis! Teorija, patarimai,  pamokslavimai ir t. t. – gerai, tačiau niekas taip gerai neišmokina, kaip savoji patirtis! Žmonių likimai skirtingi, kaip ir patys žmonės. Žiū, vienam ir sekasi, ir draugai padeda, artimieji palaiko, o kitam – atrodytų, dirba nė neatsikvėpdamas, o rezultatai – lyg vietoje trypčiotų… Manasis vaistas – užsispyrimas ir aiškus tikslų žinojimas.

Ką patartumėte verslaujančioms mamoms turinčioms mažus vaikus? Kaip viską suderinti?

Vienareikšmiško atsakymo nėra. Kiekviena moteris turi savąją istoriją, savąjį likimą.  Tikiu, kad nėra vieno recepto, kaip pradėti verslą ar vieno įsakymo iš aukščiau, kad jį apskritai būtina pradėti. Vienišaujančioms mamoms net socialinio mokslo daktarai neturi konkrečių patarimų, jie atsargūs, nes pradėjus verslą nukenčia laiko kiekis skirtas šeimai – tai faktas. Aš buvau priėmusi sprendimą, kad iki kol mano vaikui sueis septyni metai – tikrai nepradėsiu jokių verslų. Mano sūnus imlus, įnoringas, komunikabilus. Išėjęs iš darželio, jis iškėlęs rankas į dangų sušunka: “Gyvenime aš atėjau pas tave, lėkime su vėju kur nors”. Štai toks vaikas nori aktyvios ir kokybiškos veiklos, būtina atsižvelgti į jo prigimtį ir įkvėpti gyventi kokybiškai. Dažnai vykstant į darželį mes kartu užsukam ir sutvarkom pakeliui esančius reikalus, tačiau pastaruoju metu, jis jau pasiprašo, jog nuvežčiau jį į darželį, o tuomet kibčiau į savuosius darbus. Manau, kad labai gerai, kai mato koks, kiek ir kaip dirbamas darbas. Prieš porą metų, būdama Mero dešiniąja ranka,  Savivaldybėje iniciavau Tėvų ir vaikų dieną. Tokioje darbovietėje sunkiau vaikui parodyti ką gi tu ten tokio veiki, jam atrodo –  smagu – visą dieną sėdi prie kompiuterio ir dar bendrauji su žmonėmis, kas gali būti geriau. Pamenu sunku buvo man paaiškinti, kad ne tik “sėdi ir bendrauji”. Toks įtraukimas į tėvų darbus skatina atsakomybės jausmą, domėjimąsi profesijomis ir t. t..  Tačiau yra ir mažiau aktyvių vaikų, kurie mielai būna su tėvais, užsiima sava veikla ir tokiu būdu ir tėvai, ir vaikai gali užsiimti savąją veikla, tuomet verslavimas ir tėvystės derinimas gal ir būtų šiek tiek lengvesnis, bet tai labai individualu.

Ką patartumėte kitoms moterims, kurios nori pradėti savo verslą, bet dvejoja?

Kai pradėjau Madame Bordeaux veiklą, visoms sakiau, jog būtinai imtųsi savos veiklos ir nors bus sunku, pradžioje pajamos gal neatitiks optimistinio verslo plano, tačiau emocija atpirks visus sunkumus.

Šiuo metu esu atsargesnė, emocinis starto akumuliatorius ilgainiui ima sekti, o jei pajamos neatitinka tos planuotos verslo plano eilutės, o išlaidos viršija  – prireikia ir atsarginio akumuliatoriaus. Nuostabu, jei yra stipri palaikymo komanda, tuomet ženkliai lengviau.

Šiandien garsiai sakau – aš džiaugiuosi, jog ryžausi ir manoji veikla man neša nenupasakojamą kiekį teigiamų emocijų – aš laiminga!

Man skambina buvę kolegos, ekonomistai, iš tolimojo užsienio ir sveikina bei išreiškia didžiavimąsi manimi, tokiomis minutėmis tiesiog paskęstu palaimingame jausme.

Patarimas – būtinai pasiruoškite verslo planą, turėkite idėjų sąsiuvinį, išgryninkite viziją, tikėkite savimi! Turint šiuos išvardintus elementus bus ženkliai paprasčiau.

Ar turite savo asmeninę viziją, kuri Jums padeda verslauti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, išlikti motyvuotai?

Mano asmeninė vizija labai aiški. Tačiau tai nebuvo viena akimirka, kai paštininkas atnešė siuntinio dėžutę, kurioje ir buvo gražiai supakuota manoji vizija. Ji buvo kruopščiai apmąstoma, ir patikėkite, ne vienas popieriaus lapas suglamžytas skrido į šiukšlinę ir vizija buvo dėstoma iš naujo ir iš naujo, kol buvo išgryninta ir uždėtas spaudas “patvirtinta” 🙂

Kur ieškote įkvėpimo?

Mano įkvėpėjos – retos pasaulio gėlės! Kokia stipri paslaptis jose! Domėjimasis jomis man užgniaužia kvapą ir suteikia įkvėpimo…

Būna pabaigiu vieną suknelę ir nors idėjų skrynioj nugulę net aštuoni nauji modeliai, man reikia kažko kito. Pastarajai suknelei prireikė 15 dienų eskizavimui. Atrodė tuoj sienomis lipsiu. Galų gale aš atradau ramybę – radau naująją savo įkvėpėją – Calochortus macrocarpus. Koks geras jausmas, kai viskas stojosi į savo vietas – forma, spalvos, linijos ir spirgantis džiaugsmingas jausmas! Šios, įkvėpimo paieškų dienos, mane tiesiog išsekino, bet vaizdinio aiškumo jausmas atperka tas kančias.

Jei grįžtumėte atgal, kai pradėjote kurti savo verslą, ką darytumėte kitaip? O gal nepradėtumėte jo iš viso?

Nieko nekeisčiau. Nueitas kelias turi savą turinį, pamokas, kurias šiuo metu labai vertinu, kiekvienas nesusipratimas atnešė naują suvokimą bei išvadas, o kiekvienas nepasisekimas atvedė į naujas, man labai brangias, pažintis.

Sulaukiu padėkos laiškų ir krykštaujančių skambučių, kurių turinys ir istorija vis kita, bet esmė ta pati – moterys džiaugiasi rezultatu, gautu dėmesiu ir komfortiška elegancija.

…kas gali būti geriau…?


Vestuvine su LOGODaugiau apie Madame Bordeaux galite sužinoti apsilankę čia:

www.madamebordeaux.com

www.madamebordeaux.blogspot.com

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *