Kodėl svarbu tvarkytis? Ir ne tik namus?

…jei dažniau peržvelgtume savo aplinką, savo vidų ir atsikratytume tų dalykų, kurių nebenešiojame, kurie mums nebetarnauja, kurie tiesiog užima vietą, tai tuomet atsirastų vietos dalykams, įvykiams ir emocijoms, kurios leidžia mums gyventi harmonijoje su savimi – Daiva Pakalnė

Kodėl svarbu tvarkytis? Ir ne tik namus?
Esu tikra, kad yra metuose etapų (pavasaris), kai pradeda kuopti namus, šveistis, o maždaug prieš Kalėdas pradedame tapti geresne, mylėti labiau, atleisti.

Tai visgi yra bent du etapai kiekvienais metais, kai kažką metame lauk – mentališkai bei fiziškai. O dažniau?

Aš maždaug kas du mėnesius stumdau baldus, darausi generalines tvarkas, rašau atleidimo laiškus, užsirašau savo vidinius blokus ir bandau jų atsikratyti. Kodėl? Todėl kad kitu atveju nerandu vietos nei išsvajotiems daiktams, nei išsvajotoms emocijoms.

Kaip tai suprasti?
O gi paprastai. Mes kaupiam ne tik daiktus, bet ir emocijas. O reikėtų kaupti tik patirtį bei žinias. Visada, visada kai noriu kažką įsigyti, metu ar parduodu kažką lauk. Visada, visada kai man trūksta teigiamų pokyčių, dirbu su savo jausmais ir palieku negražius.

Kodėl tai veikia?
Ttiek mes, tiek aplinka yra energija. Ir jei tavo erdvė yra užpildyta dulkėmis, nereikalingais daiktais bei jausmais – ar manai, kad pasikviesi savo svajones taip paprastai?

Kaip tai veikia?
• Juk nepili kuro į pilną baką? Ar sriubos į pilną lėkštę? Ar šiukšlių į pilną kibirą? Ar maisto prekių į pilnut pilnutėlį maišą?
• Išvalydama save ir savo erdvę tu visatai duodi suprast, kad esi pasirengusi priimti daugiau.
• Padedi sau atsisveikinti su praeitimi (rimtai, kam tau reikia nenaudojamų 3 metų senumo kelnių ir kam tau reikia nervuotis dėl kažko, kas buvo prieš metus)
• Išreiški tikėjimą, kad pasitiki gyvenimu, ir kas jis tau atsiųst tai, ko tau tikrai reikia (o ne tai, ką įpratome rinkti dėl vartotojiško požiūrio)
• Išsigrynini, ko nori iš tikro ir suteikia gyvybinei energinai tekėti laisvai.
• Atpalaiduoja

Šiandien paprašysiu susirasti dėžę ir eiti aplink namus ar bent erdvę, kurioje būni dažniausiai ir kiekvieną daiktą pakelti ir paklausti – ar man tikrai to reikia dabar? Ar šis daiktas man reikalingas šiandien, ar neša džiaugsmą šiandien? Jei ne, dėk jį į dėžę. Nesvarbu, ar tai vaza, ar retai naudojamas kremas. Išmesti nieko neprašau, bet kol kas, bet išlaisvink save nuo daiktų daiktelių, kurie ėda tavo energiją ir tavo aplinkos energiją.

Šis metodas užtikrina, kad tavo aplinkoje liks tik reikalingiausi daiktai.
Dėžę paslėpk, ir net nustebsi, kad po kiek laiko visi daiktai bus pamiršti. Ir jų išmesti gaila nebus.

Laikyk tik tai, kas įžiebia tavo širdį. Išmesk, kas ne. Tokiu būdu tu pradėsi iš naujo, apsupta tik tai, kas suteikia tau džiaugsmą – Marie Kondo

Lagaminų laikymas iš praeities kambario neatlaisvina ir vietos naujai laimei nelieka – Wayne L Misner

Gražaus išsivalymo,
Daiva

P.S. Na visai faina būtų jei pasidalintumėte nuotraukos savo nereikalingų daiktų 🙂 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.