Kodėl dabar yra pats laikas pradėti internetį paslaugų verslavimą Lietuvoje?

{verslavimas – tai realizuotų idėjų veikla, kuri atneša kažkiek pajamų; plačiau apie tai skaitykite čia}

Nemeluosiu, kai praeitais metais grįžusi iš ilgametės emigracijos pamačiau, kiek yra internetinių parduotuvių Lietuvoje, aš apšalau. Jei atvirai, iš viso net nemaniau, kad tiek viskas internetinių vandenų srityse yra tiek pažengę… Buvau atsilikusi, jei taip galima išsireikšti.

Kai pusę Lietuvos, jei ne daugiau, jau yra persikraustę gyventi į internetą, o aštuntadalis turi po internetinę parduotuvę (gal ir padauginau, bet esmės tai nekeičia), turbūt beveik visoms, norinčioms ką nors pradėti savo, galvoje skamba tik viena mintis „Bet juk jau viskas yra, ir aš nieko naujo nesukursiu“

O yra visai kitaip, mano nuomone. Leiskit aš jums papasakosiu savo patirtį, parsivežtą iš Jungtinės Karalystės, o virtualiai ir iš Amerikos bei Australijos. Tik prašau, skaitant nepradėkit įtikinėt savęs, kad Lietuvoje to padaryti neįmanoma, nes tai jau vyksta.

Internetiniu verslu pradėjau domėtis apie 2008, bet prekyba buvo ne mano sritis. Kai pradėjau dirbti kaip virtuali asistentė, pastebėjau, kad yra labai daug moterų, teikiančių paslaugas internetu (įv. sričių konsultantės, marketingo specialistės, grafikos dizainerės, net gi mezgėjos, kelionių mylėtojos, ir šunų vedžiotojos), rašančių savo blogus, kuriančių įvairias bendruomenes, ir to pasekoje kuriančios skaitmeninius produktus (e-knygos, internetiniai mokymai ir pan), kurie didina jų pajamas. Man bedirbant žinoma plėtėsi ir mano pažinčių ratas, ir pastebėjau, kad tokių moterų vis daugėja, kuriasi jų bendruomenės, jos net gi naudojasi viena kitos paslaugomis, rekomenduoja viena kitą draugėms ir pažįstamoms… Tokiu būdu jų verslai plėtėsi ir augo. Žinoma, buvo ir tokių, kurioms neužteko užsispyrimo. Bet tos, kurios pradėjo dar prieš 5-6 metus, dabar gali džiaugtis pajamomis su daug nuliukų, o jei neturėjo galimybės verslauti pilnu pajėgumu, tai džiaugiasi bent jau laisvu grafiku ir pajamomis dydžio kaip alga, kurią gautų kaip samdoma darbuotoja (ir greičiausiai su šlykščia viršininke).

Labiausiai mane žavėjo ir tebežavi tai, kad jos nekūrė kažkokių ypatingų prekinių ženklų, nesinuomavoištaigingų ofisų, jos tiesiog savo idėjas pavertė veiklą, savo hobį monetizavo, o sėkmę didžiausiu atveju lemdavo geros marketingo priemonės ir pats paprasčiausias ir unikaliausias prekinis ženklas – jos pačios.  Būtinai parašysiu apie tai plačiau, bet trumpai – kai moters tikslinė rinka yra kitos moterys, lengviausia pritraukti naujų klientų ir pirkėjų yra sužavėti savimi. NES – kiekviena iš mūsų yra vienintelis visoje visatoje toks genųrinkinukas, tokių pačių daugiau nėra, kiekviena iš mūsų atėjo į šį pasaulį su tikslu, lemtimi, vizija (kaip jos ieškoti skaitykite čia).  Jos tiesiog arba kažką gerai išmano, arba kažką gerai išmoko, arba kažkuo labai domisi. Ir iš to susikuria savo verslus, ir iš to gauna pajamas. Ir pabrėžiu, jos ne internetines krautuvėles atidarinėja, o teikia paslaugas. Ir tai yra įmanoma, ir aš būtiniausiai apie tai parašysiu daugiau, ir su pavyzdžiais.

O Lietuvoje tik užuomazgos. Bet jei pradėsit dabar, pralaušit ledus, po 2-3 metų galėsit džiaugtis tuo, kad esate rinkos lyderės. Ir taip tikrai bus, nes Lietuvoje nors ir prasideda visokie dalykai vėliau, bet prasideda. O juk ir paskutinius metus taip kalbama apie moterų verslumą – turbūt neveltui? Tiesa, paslaugų teikimas internetu (arba bent pusiau internetu) nėra tokia jau mada, tai gal jungiamės į būrį ir pralaužiam ledus? (čia aš oficialiai pažadu, kad pasidalinsiu viskuo, kuo galiu, kad tik tai įvyktų!)

Tai gi, grįžtam prie rimtų priežasčių. Jeigu galite atsakyti teigiamai į šiuos klausimus, patikėkite, Jūs galite pradėti internetinį verslavimą:

 • jus domina internetinis verslas
 • jūs galite atidžiai skaityti ir rašyti
 • jūs nebijote naudotis internetu informacijos paieškoms
 • jums nebaisu praleisti bent kelias valandas per dieną prie kompiuterio
 • tikite, kad ne tik talentai pasiekia kažką gyvenimą, bet ir tie, kurie sunkiai ir atkakliai dirba.
 • labai svarbu: jūs trokštate būti sėkminga, ir nebijote naudoti iniciatyvos tam, kad išpildytumėte savo svajones.

Daugiau nieko nereikia. Nereikia nei programavimo įgūdžių nei techninių įgūdžių, ir net gi nereikia kažkokių įtakingų pažįstamų. Viskas atsiras (jei ne žinios, tai žmonės kurie padės) kai tik susikoncentruosite ties savo tikslu.

Jūs tikrai negalite pradėti internetinio verslo jei:

 • jūs nenorite progresuoti
 • tikitės, kad nereikės nieko daryt, ir apskritai mieliau dejuojate, nei imatės veiksmų (atsiprašau, bet tai tiesa)
 • galvojate, kad kažkas kažkur yra jums skolingas, arba visi kiti yra kalti dėl Jūsų dabartinės situacijos (valdžia, draugai, tėvai ir t.t.)
 • labai svarbu: jei jūs sutinkate su šiais punktais viršuje, bet nei akimirkai nesusimąstėte, kad norėtume pasikeisti, tada verslavimas tikrai ne jums.

O dabar.. Kodėl būtent dabar. Ir nors jau paliečiau tai mano labai ilgoje įžangoje, grįšiu prie pagrindinių punktų.

Technologija/Internetas/Google paieška tai padaro labai prieinamu dalyku. Beveik kiekviena turim kompiuterį, ir internete galima rasti viską. Jei nežinote, kaip naudotis Google, čia yra puikus straipsnis, ir labai detalus, su gera jumoro doze. Jei nerandate informacijos lietuviškai, ieškote angliškai. Nemokate angliškai – verskite su Google Translate.

 • Žmonės tikrai dažniau ieško paslaugų internetu. Galbūt Jums reikės nueiti į kelis renginius, kad praplėst pažinčių ratą, bet visa kitą galėsite daryti namie.
 • Jei tai bus paslaugų verslas internetu (o ne ofisinis verslas su pririšta vieta), greičiausia bus labai maža konkurencija. Paklausa irgi bus didesnė
 • Praplėsite savo rinką tarp užsienyje gyvenančių lietuvių
 • Turite visus šansu tapti savo verslavimo srities eksperte, ir netgi auklėti savo klientus, kaip yra teikiamos Jūsų paslaugos (pvz tik Skype susitikimai!)
 • Ar rasit klientų? Taip. Vieną jau turit. Man pvz. trūksta moterų, kurios pvz konsultuoja internete (už pinigus, žinoma) vaikų psichologijos klausimais, interjero klausimais, aš su mielu noru pirkčiau e-knygeles apie plaukų priežiūrą, o gal net gi ir daryčiau mankštą su asmenine trenere per Skaipą. {Kiek teko susidurti su moterimis, kurios jau bando užsukti kažkokį verslavimą, tai labiausiai pasigedau JŲ PAČIŲ jų tinklapiuose. Man visai neįdomu, ką tu baigei, ir kada tu pradėjai savo veiklą. Man įdomu, kokia tu, ar atitiks mūsų biolaukai, kokie yra atsiliepimai apie tave, ir kokia yra tavo asmeninė istorija.}
 • Ar yra ką prarasti? Ne. Domenas kainuoja 20lt į metus, serveris panašiai. Tinklapį galima susikurti pačioms, internetinio marketingo patarimų apstu internete, idėjų kaip vystyti verslą galima paieškoti internete (anglų k.). Vienintelis, ką jūs aukosite, yra jūsų laikas – pradžiai, vystymui bei plėtrai. Taip pat savo srities žinių plėtrai bei asmeniniam tobulėjimui.

Bus daugiau. Pagaliau pribrendau pradėti rašyti apie verslavimą. Nes tikrai turiu kuo pasidalinti, ir tikrai galiu padėti prikelti jūsų pamirštas idėjas iš pelenų, o tada paversti tai veikla, duodančia rezultatų (piniginių ir vertės sau).

Jeigu jums tai įdomu, ir aktualu, būtinai pakomentuokit.

Iki greito,

Daiva

5 Comments

 1. Asta

  Šaunuolė esi, Daiva. Linkiu išlaikyti pozityvumą ir tegu niekad nenusvyra rankos! Pozityvaus žodžio tikrai niekada nebūna per daug. Galimybių tikrai yra gerokai daugiau, negu pastebim užsisukę gyvenimo rutinoj. Dar daugumai įsijungia baimė keistis ir keisti. Reikia suimti save už pečių, stipriai papurtyti, kad išbyrėtų pesimistinės mintys ir vėl imtis veiklos. 🙂 Aš už tai. Ačiū, kad daliniesi.

  • Daiva

   Ačiū labai, Asta, už gražius žodžius. Sutinku su Jumis dėl pozityvumo bei papurtymo 🙂 nepapurtysi šiandien, tai atidaužysi po kažkiek metų save už tai, kad kažko nepadarei anksčiau 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.