Ko mes galime pasimokyti iš filmo Matrica?

Filmas Matrica (1999) man kažkada labai patiko, nežinau ar dėl aktoriaus gražumo, ar dėl spec. efektų. Visai nesenai reikėjo jį pažiūrėti vėl, kitu kampu, iš kitos perspektyvos. Filmas senas, spec. efektai nebeatrodė tokie puikūs, o ir aktorius patiko turbūt todėl, kad tuomet buvau labai labai jauna…

Bet šis filmas puikus. Šio filmo personažai labai daug ką turi pasakyti apie mus, mūsų gyvenimą, ir dalis tų įžvalgų yra labai artimos koučingui. Dalinuosi savo įžvalgomis:

Morfėjus: “Kas yra tikra? Kaip tu apibrėži realybę? Jei tu kalbi apie tai, ką jauti, ką užuodi, ką paragauji ir matai – tai realybė yra tiesiog signalai, kuriuos tavo smegenys perduoda tau.”

Morfėjus apie skirtumą tarp žaidimo ir žaidimo laimėti: “Nustok bandyti man trenkti, tiesiog trenk!”

Morfėjus apie pasitrikėjimo savimi svarbą: “Negalvok, kad esi. Žinok, kad esi”

Morfėjus apie tarpsusavio santykį tarp trenerio ir žaidėjo mokymosi procese: “Aš tik galiu tau parodyti duris. Tu esi tas, kuris turi pro jas praeiti”

Morfėjus apie mokinio pasirengimą: “Anksčiau ar vėliau tu suprasi, kaip supratau ir aš, kad yra didelis skirtumas tarp žinojimo kaip nueiti kelią, ir pačio ėjimo tuo keliu”

Trinity apie priešingybes: “Atsakymas yra ten, Neo, ir jis ieško tavęs, ir jis ras tave, jei tik tu to norėsi”

Agentas Braunas pasipiktinęs prastais rezultatais: “Galbūt mes tiesiog klausiame neteisingų klausimų?”

Ir žinoma, pats mėgstamiausias… pokalbis tarp berniuko ir Neo apie šaukšto lenkimą… Berniukas: “nebandyk sulenkti šaukšto. Tai neįmanoma. Vietoj to…tik bandyk suprasti tiesą.” Neo: “Kokią tiesą?” Berniukas: “Šaukšto nėra” Neo: “Šaukšto nėra?” Berniukas: “Tada tu suprasi, kad tai ne šaukštas lenkiasi, tik tu tampi lankstus.”

Be visų šitų puikių pasisakymų, labiausiai patikusi scena yra, be abejo, ta, kur Neo renkasi tarp raudonos tabletės ir mėlynos.

Tai pasirinkimas – ir tai yra pasirinkimas tarp palaimingo nežinojimo (mėlyna tabletė) ir dažnai skaudžios tiesos apie realybę (raudona tabletė).

Tai tavo paskutinis šansas. Kelio atgal nebebus. Išgersi mėlyną tabletę – istorija baigiasi, atsibusi savo lovoje ir tikėsi tuo, kuo nori tikėti. Išgersi raudoną tabletę – liksi stebuklų šalyje, ir aš tau parodysiu koks gilus kiškio urvas. Atmink – aš viso labo tau siūlau tiesą. Nieko daugiau.  – Morfėjus

Ką pasirinktumėte Jūs? Kuris pasaulis padėtų Jums vadovauti savo komandai? Padėti savo šeimai? Kur tikrovė yra Jums artimesnė, ir kurioje Jūs tikrai pasieksite tai, ko taip trokštate?…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *