„Kiekviena moteris – genijus“

Jau kovo mėn. į Londoną atvykstanti „Moters magijos mokyklos“ įkūrėja, bestselerių „Moters Magijos Mokykla“ ir „Amžinas medaus mėnuo“ autorė Andrė Amiya Pabarčiūtė sako, kad moterys per mažai laiko skiria sau. Todėl duoda tris patarimus: stenkitės pažinti save, padėkite kūnui tapti sveikam ir būkite atviros įvairovei. „Mūsų viduje slypi lobynas, tik į jį nekreipiame dėmesio“, – aiškina asmeninio tobulėjimo mokytoja.

Ne vienerius metus moterims vedate asmeninio tobulėjimo kursus. Ko jų mokote?

Mokymus moterims vedu jau 11 metų. Mokau praktikų, požiūrio, žinių, kurios padeda pažinti ir atskleisti savo prigimties genialumą. Moterys visada nustebusios sako, kad visa, ką jos patiria mokymuose, labai natūralu. Tai yra lobynas, kuris slypi mūsų viduje, tik į jį nekreipiame dėmesio. Dažnai moterys intuityviai jaučia, kad turi daugiau gebėjimų, džiaugsmo, meilės. Tačiau įpročiai ir aplinkybės dažnai nepadeda šių talentų atskleisti. Kiekviena moteris – genijus, tereikia skirti dėmesio profesionalioms praktikoms, stengtis giliau save pažinti, ir moteriškosios prigimties grožis atsivers savaime. Šiuolaikinio gyvenimo tempas, vertybės, deja, nepadeda atsiskleisti moters unikalumui. Džiaugiuosi galėdama sukurti efektyvias sąlygas moterims pažadinti savyje slypinčias nuostabias savybes ir galias.

 

Ar sunku žmonėms keistis? Galbūt kai kurie pabūgsta ir nepabaigia seminarų?

Neįmanoma priversti pasikeisti suaugusio žmogaus. Pokyčiams jis turi pribręsti pats. Mano vedami mokymai provokuoja pokyčius, nes dalyvės atranda savo talentus, gebėjimus, suvokia, kad turi daug didesnių galimybių gyventi visavertį, nuostabų gyvenimą. Tačiau kiekviena moteris, atradusi lobių skrynią savyje, jau pati sprendžia, ką su ja nori daryti.

Kokios yra šiuolaikinės moterys? Dėl kokių priežasčių jos dažniausiai ateina į „Moters magijos mokyklą“?

Moterys domisi, kaip įprasminti savo gyvenimą, kurti nuostabius ilgalaikius santykius. Taip pat nori atrasti tikrąją save, suvokti savo poreikius, išgirsti sielą, tapti energingesnės, kūrybiškesnės. Šiuolaikinės moterys labai aktyvios, įsitraukia į vartotojišką kultūrą, kenčia dėl greitai lekiančio laiko. Moterys mokymuose supranta, kad laikas – iliuzija. Jį galime valdyti ne tik planuodamos, bet ir keisdamos emocinį nusiteikimą. Laikas susijęs ne su laikrodžiu, įsipareigojimais, grafiku. Jis susijęs su energijos pertekliumi, kurį gali savyje pažadinti žmogus.

Daug keliaujate po pasaulį. Kokios moterys kituose pasaulio kraštuose, o kokios – lietuvės?

Norai, svajonės ir problemos labai panašios. Europietės veiklios, o rytuose, Indijoje, kur visai neseniai vedžiau mokymus moterims, – pasyvios, prisitaikančios. Indijoje vyrauja du archetipai: mergaitė arba motina. Į karjerą orientuotos moterys Indijoje yra retenybė. Jei esi mergaitė, priklausai nuo šeimos, o jei tapai motina – nuo savo vyro. Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, moterys labiau orientuojasi į finansinę nepriklausomybę, todėl atsiranda kitas kraštutinumas: labai išvystyta asmenybė, daug egoizmo, norima dominuoti santykiuose, trūksta empatijos. Nuostabiausia yra subalansuoti aktyvumą ir pasyvumą.

Iš kur pati sėmėtės patirties to, ko mokote kitas moteris?

Mokytis medituoti, atskleisti kūrybiškumą, valdyti savo energiją bei dėmesį pradėjau nuo 14 metų. Vos po 4 metų sutikau savo didįjį Mokytoją, dabar jau ir mylimąjį bei kolegą Rimvydą. Tie kursai ir susitikimas su juo buvo mano transformacijos pradžia. Visus 12 metų vyko intensyvios dvasinės bei asmeninio augimo praktikos, kurios truko nuolat, galima sakyti 24 valandas per parą. Pastaruosius 10 metų nuolat keliauju, likimas mane vis suveda su išmintingais žmonėmis, kurie mielai dalijasi patirtimi. Kai tai tapo mano gyvenimo tikrove, pasijutau galinti pasidalyti žiniomis su kitais žmonėmis.

Galima pastebėti, kad moterys pavargusios, labai užsiėmusios. Kaip atsipalaiduoti ir nusiraminti?

Yra vienintelis būdas – atrasti ryšį su savimi. Kai pažįsti savo esmę, žinai, kas ir kodėl esi, tik tada realu sukurti harmoningą gyvenimą. Jei neskiri laiko išgirsti save, visada skubėsi, jausi nusivylimą, vyraus chaosas. Jei neišmanai savo esmės, visada įtaką darys aplinkinių nuomonė, atsitiktinė informacija. Gyvenimo ašis turi būti ne santykiai ar veikla, bet ryšys su savimi. Tada atsiranda tikrasis įkvėpimas, naujų kūrybinių idėjų, energijos perteklius ir kartu palaiminga ramybė.

Kokias klaidas daro moterys, ieškodamos tikrojo savo gyvenimo tikslo?

Didžiausia klaida ieškoti jo išorėje (veikla, kiti žmonės, daiktai). Tikslų ieškojimas suteikia gyvenimui kryptį, tačiau nesukelia tikrojo pasitenkinimo. Laimės jausmą suteikia prasmė, o ne tikslai. Klaidinga manyti, kad visam gyvenimui reikia rasti vieną prasmę ar tikslą. Tai kinta, kai keičiamės patys. Dažnai žmonės prisiriša prie vienos prasmės, pavyzdžiui, vaikų. Tačiau pažįstu mažai moterų, kurių gyvenimą viena prasmė padarė visavertį. Reikia bent kas trejus metus paklausti, ar prasmingas toks gyvenimo būdas, santykiai, veikla. Jei ne, tada metas kažką keisti arba rasti naujų prasmių toms pačioms gyvenimo aplinkybėms.

Kaip vertinate šiuolaikinį moters grožio kultą?

Didžiausia jo skriauda – tai auganti moterų nemeilė sau, kai jos išsižada savo unikalumo, kad būtų panašios į idealus. Dirbtinis grožis labiau šiurpina, nei žavi… Bandydamos iš savęs sukurti šabloną, praranda gyvybingumą ir jaunatviškumą. Gal tokios moterys ir traukia vyrus seksualiai, bet nebūtinai žavi ar sukelia meilės jausmus. Tikrasis grožis yra, kai moteris, remdamasi vidine jėga, išreiškia save išoriškai. Ji švyti, skleidžia jaunatviškumą, gerumą. Net jei moteris pasipuošia prabangiausia suknele, aksesuarais, plastikos chirurgų pagalba pakeičia kūno formas, tai nepadės spinduliuoti vidinio grožio. Ta, kuri bijo išeiti į gatvę be makiažo ar neapkenčia „neidealaus“ savo kūno, skleidžia pyktį, nepasitenkinimą savimi. Grožio kultas, deja, visai neskatina moterų pastebėti ir puoselėti savo vidinio grožio.

Sakykite, iš kur semiatės įkvėpimo, jėgų sunkiomis akimirkomis?

Pirmiausia semiuosi iš savęs. Esu sau rojaus sodas, geriausias eliksyras bet kokioms žaizdoms gydyti. Jei patiriu sunkumų, kreipiuosi į savo vidų. Visada randu tiksliausią atsakymą, patarimą. Į sudėtingą situaciją žiūriu taip: pati sąmoningai ar nesąmoningai atėjau iki tokios situacijos. Be to, likimas man padovanojo visada palaikantį gyvenimo draugą, sielos bičiulį, mylimąjį. Didelis įkvėpimas – dvasiniai mokytojai, sielos draugai, šventumo pripildytos vietovės, muzikos grožis ir visada harmoninga gamta.

Jau greitai vesite mokymus Londone gyvenančioms lietuvėms itin intriguojančia tema. Papasakokite plačiau.

Taip, kovo 26 d. Londone vesiu praktinį seminarą “Moters prigimtis. Kūno talentai ir malonumų menas”. Visos moterys nori būti laimingos intymiame gyvenime, tačiau, deja, tik nedaugelis iš tiesų patiria visišką realizacijos šioje srityje jausmą. Kodėl? Pirmiausia dėl profesionalios ir korektiškos informacijos trūkumo. Žinių ir praktikų, mokančių atverti ypatingas moters duotybes, talentus ir realizacijos galimybes intymiame gyvenime, išties ne taip paprasta rasti. Dominuojantis vartotojiškas požiūris į seksą ir moterį kaip seksualinį objektą ne tik nepadeda moteriai atsiskleisti, bet ir gali sukelti traumuojančių patyrimų. Kur slypi išeitis?
Svarbu – nuspręsti tobulėti, augti ir labai gerai pažinti savo prigimties dėsnius. Seminare moterys sužinos, kas natūralu jų kūnui, kaip valdyti savo seksualinę energiją, leisti sau patirti daug daugiau atsipalaidavimo, naujų jausminių, fizinių malonumų, atrasti savo vidinę galią.

Straipsnio autorė: Aurelija Aleknaitė

Šaltinis: Ji24.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.