Kaip teisingai išsikelti sau tikslus?

O dieve! Paskutinį kartą rašiau daugiau nei prieš du mėnesius… Žinote kodėl? Nes absolučiai neišsikėliau sau jokių tikslų. Arba tai dariau blogai. Pasiteisinti ‘juk buvo vasara’ man jau gėda, tikrai.  Visa laimė, kad pirmadienį Bičių klube buvome susiorganizavusios paskaitą apie laiko valdymą. Ir manyje kažkas kliktelėjo – gana!!! Pastarasias kelias dienas mąsčiau apie tikslus ir kaip juos pasiekti, ir tikiu, kad tai aktualu ir Jums.

Taigi, kur slypi problema? Jei savo tikslus suformuluoji neteisingai, galiausiai jausiesi nusivylusi, susierzinusi, ir sėdėsi svarstydama, kodėl tavo didelės gražios svajonės nepavirta tikrove… O jei darysi tai teisingai, tu nuolat jausiesi motyvuota, energinga toliau savo tikslų siekti… ir pasiekti!

Dažniausiai daromos klaidos tikslų iškėlimui

Pirmieji mano metai versle buvo gana sudėtingi vien dėl to, kad aš neteisingai formuluodavau savo tikslus. Jei nebūčiau užsispyrusi, tai turbūt ir pasidavusi būčiau dar tada…

Nagi, pamąstykite, kokie Jūsų tikslai būna dažniausiai… Gal tai pajamų kiekis, ar klientų kiekis, ar pardavimų kiekis.

Štai kokius tikslus dažniausiai girdžiu iš savo klienčių:

  • Aš noriu uždirbti 5000Lt per mėnesį iki šių metų galo…
  • Aš noriu turėti 10 lojalių klienčių…
  • Aš noriu padidinti pardavimų/užsakymų kiekį…

Paklauskite savęs, ar žinote ką būtent reikia daryti, kad tą tikslą pasiekti? Kaip gi Jūs uždirbsite tuos 5000Lt? Kaip gi Jūs pasieksite klienčių lojalumą? Ir kokių marketingo bei pardavimo skatinimo priemonių imsitės, kad išaugtų pardavimai?

Jei žinote ką reikia daryti – VALIO. Eikite ir kuo skubiau juos pradėkite įgyvendinti. Nes jei galite įvardinti ka reikia padaryti, tai greičiausiai tą tikslą ir pasieksite.

Deja, dažnu atveju mes tik pagalvojame ko norime, ir ne tik kad nežinome kaip tą tikslą pasiekti, bet ir net neįtraukiame į tikslo pasiekimą jokių žingsnių! Ir tai yra didžiausia klaida.

Be abejo, išsikelti tikslus net ir nežinant kaip jų pasiekti, yra gerai… jeigu Jums patinka dažniau būti nusivylusia savimi, nei motyvuota ir patenkinta. Man asmeniškai labiau patinka šiek tiek pasitempti, pakrutinti smegenis, ir įgyvendinti savo tikslus (ir man patinka finansinė nepriklausomybė :))

Kaip nusistatyti geresnius tikslus (ir pasiekiamus)

Pabandykite nusistatyti ne kiekinius tikslus, o tikslus orientuotus į veiksmą.  Tokie tikslai apibrėžia ne patį rezultatą, o tai, ką Jums reikia padaryti, ir kad tikrai priklauso nuo Jūsų pačių (o ne nuo, tarkim, sezoniškumo ar kokios nors krizės..) Jie kaip mikro-tikslai, padedantys Jums pasiekti savo didelių gražių svajonių.!

Pavyzdžiui, jeigu Jūs žinote, kad Jūsų pardavimai padidėja, kai esate aktyvi Facebook’e, nusistatykite sau tikslą kiekvieną darbo dieną skirti pusvalandį socialiniam tinklui. Nuo pirmadienio iki penktadienio, ateinančius du mėnesius. Jūs jau arčiau savo kiekybinio tikslo!

Jei Jūs jau pastebėjote, kad lojalių klienčių daugėja, kai siūlote kažką papildomo prie savo paslaugų/prekių, nusistatykite tikslą, kad kiekvienai klientei/pirkėjai pasiūlysite x ateinančius du mėnėsius, bei siųsite naujienlaiškius vieną kartą į savaitę kviesdama pas Jus grįžti (tarkim pasiūlydama nuoladą).

Žinoma, kai kuriems tai neatrodo tokia žavi taktika – juk tuo pačiu metu reikia dar ir nepamiršti savo didžiojo tikslo, bet būkite tikra, kad tokie mikro tikslai veikia. Net gi jei jie nepadės visiškai įgyvendinti savo kiekybinio tikslo, Jūs bent jau jausitės teigiamai ir pozityviai, nes žinosite, kad judate į priekį, o ne stovite vietoje.

Iš esmės yra svarbu sukaupti dėmesį ties tuo, ką galite kontroliuoti, ir tie maži žingsneliai (orientuoti į veiksmus), yra geras būdas pasiekti didžiąsias svajones.

Šios savaitės iššūkis

Peržiūrėkite savo tikslus ir pakeiskite juos į mikro, į veiksmą orientuotus tikslus.

Papasakokite žemiau, ar Jūs, kaip ir aš, jaučiatės prastai nusistatydama sau tikslus, kurie iš esmės neįpareigoja imtis kažkokių veiksmų?

Ar esate pasiruošuosi nusistatyti į veiksmą orientuotus tikslus, kad galėtumėte judėti į priekį, jaustis motyvuota, ir mažais žingsneliais siekti savo didesnių tikslų.

Kokių tikslų sieksite šiuo būdu? O gal turite didelį tikslą, bet nežinote ko imtis? Pabandysiu Jums padėti!

 

 

 

One Comment

  1. Agne

    Labas, miela autore,
    Rašote apie puikius dalykus ir išties užkabinote. Kaip būtų galima su jumis susisiekti? Būtų super, jeigu galėtumėte brūkštelėti man emailą 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *