Kada NIEKO NEVEIKTI yra geriausia veikla?

Šiandien praėjo lygiai 14 dienų, kai galima sakyti veikiu nieko. Nieko, kas man yra įprasta tuo skubiu bėgimo tempu.

Nuo rudens buvau tikrai užimta – du mokyklinukai namie, kūdikis, namų ruoša – jau tapo labai įprasta rutina. Bet prie viso to, kasdien skirdavau laiko savo veiklai, konsultacijoms, mokymų kūrimui, savo profesinių kompetencijų ugdymui, socialinių tinklų vystymui. Iš tiesų, esu energijos užtaisas, ir kai manęs klausia, kaip aš viską spėju, dažniausiai nusikvatoju – nuolatinis kažko veikimas yra mano gyvenimo būdas. Sėdėti ir žiūrėti filmą ilgiau nei valandą aš tiesiog negaliu. Bent jau man taip atrodė.

Prieš 14 dienų mūsų namus aplankė netikėta nakties stichinė nelaimė, todėl reikėjo skubiai pakeisti viską – gyvenamą vietą, visą dienos ritmą, organizuotis nuotolinį mokymąsi iš namų, ieškoti patikimų padarinių šalintojų. Emociškai pirmosios dienos man buvo tokios neigiamos, tokios juodos, kad tesugebėjau BŪTI. Nereikia turbūt sakyti ir detaliai pasakoti, kad gaisras naktį namuose įneša ne tik traumos šėšėlių, bet ir tuštumos jausmą. Kaip niekada suvokiau – dabar yra tas laikas, kai aš noriu NIEKO NEVEIKTI ir darysiu tik tai, kam ateis pajautimas.

Kai mes nusprendžiame į pirmą vietą iškelti savo emocinę sveikatą, pirmiausia žinot kas pradeda priešintis? Priklausomybės balsas nuolat būti užsiėmusiai. Manasis balsas buvo toks įkyrus, kad jis mane bandė įtikinti, kad vėl grįždama prie darbų greičiau užsimiršiu. Bet juk tai ne tiesa! Jei prie savo sutrikusių jausmų pridėčiau dar ir visų kitų veiklų keliamą įtampą, turbūt nupuščiau jau po kelių dienų.

Emocijos kaip vaikai. Prašo dėmesio tol, kol mes joms duodame dėmesį. Užsiimti tam, kad nepastebėti vaikų – toks būtų analogišas savo emocinės sveikatos neigimo pavyzdys. Kai jaučiate, kad Jums visko per daug, kad reikia laiko pabūti su savo emocijomis – nieko neveikimas (na ok, minimalus veikimas) yra pati puikiausia priemonė atsistoti ant kojų. Ir pajusti iš vidaus ateinančią motyvaciją vėl veikti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.