Jūros bangų įkvėpimas

Atsimenat vasarą? O jūrą? Gal kuriai teko pabūti ir prie vandenyno?

O maudytis jūroje patinka? O per bangas šokinėjat?

Kai aš įlipu į jūrą, netenku laiko nuovokos. Kai banga gena bangą, ir lūžta, vienintelis dalykas, kurį tuo metu galvoju, yra kokia stipri jūra, kiek ji turi energijos, ir kaip man gera. Pasijaučiu bejėgė, o kartu ir didi, nes kovoju prieš tas bangas.

Jūra. Ech.

Ko galime pasimokyti iš jūros bangų?

Pažiūrėk šį video kelias minutes, o tada skaityk toliau.

Stebėk mažas bangas. Stebėk dideles bangas.Žiūrėk, kaip jos ateina, ir išnyksta. Ką matai?

Aistrą. Energiją.

Turbūt taip pat susimąstai, o kokia šio judesio prasmė. Be jokio sustojimo, jos juda, plauna krantą.

Bangos turi nemirštantį troškimą pasiekti krantą. Jos niekada nepavargsta to siekti. Jos vis artėja, ir tada išnyksta kitos bangos apačioje. Tada ta kita siekia krantą, bet vėl išnyksta. Mes tiek daug kartų esame matę bangas, kad jau nebekreipiame dėmesio į šį aistringą bangų žaidimą. Tačiau bangos mus gali labai daug išmokyti.

Pirmoji pamoka. Bangos nepervargsta. Jos nepasiduoda, bet kai jau nebeturi jėgų, atsitraukia, pailsi, ir vėl siekia savo tikslo. Taip ir mes. Žinome, ko trokštame, tačiau nors siekiame to atkakliai, žinome, kad turime pailsėti (o jei nežinote, tai dabar jau sužinojote) 🙂 Pailsėti tai ne atsisakyti norų, ar svajonės. Pailsėti reiškia atsitraukti tam, kad dar labiau susitelktum.

Antroji pamoka. Bangos nepasiduoda. „Bangos įkvepia ne dėl to, kad jos kyla ir dūžta, o todėl, kad kiekvieną kartą sudužusios, jos prisikelia“ (autorius nežinomas)

Trečioji pamoka. Bangų nesustabdysi, bet gali rinktis ant kurios bangos pasileisti su banglente. Bangos yra beveik kaip mūsų emocijos. Jų nesustabdysi, bet visada gali rinktis į kurią emociją susitelkti, ir kurią emociją paleisti į aplinką.

Ketvirtoji pamoka. Aistra. Bangos daugiau apie nieką negalvoja, tik apie tai, kaip pasiekti krantą. Taip ir mes, panašiai, turime jausti aistrą gyvenimui. Meilė gimdo tokią aistrą. Mylėk savo artimąjį, mylėk savo veiklą, mylėk savo darbą. Mylėk save.

Penktoji pamoka. Mylėk save. Ar gi bangos neatrodo šiek tiek savanaudės? Bandydamos patenkinti savo troškimus, jos daugiau apie nieką negalvoja, ir kartais, būna pasiglemžia… O kartais sukyla visa audra, kaip nepasitenkinimo išraiška… Bangos myli. Myli save ir myli krantą. Tai ir tu mylėk save ir mylėk savo norus…

Ir tik dabar suprantu, kad nemokėjau Jūsų mylėti, nes pati savęs nemylėjau…

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.