Jūratė Stapulionienė – Vidinis KOMPASAS yra mano antrasis bandymas pradėti nuosavą verslą.

Kaip sugalvojote ir kokia buvo Jūsų motyvacija pradėti savo verslą? / Kas Jus įkvėpė?

Vidinis KOMPASAS- mano antrasis bandymas pradėti nuosavą verslą. Ilgus metus vadovavau skirtingiems skyriams bei departamentui tarptautinėse organizacijose ir pamačiau, kad suvaržymai (tiek darbo laiko, tiek atsakomybių) mane smaugia. Tad šįkart tvirtai pasiryžau darbuotis savarankiškai ir būti už viską atsakinga pati. Be to, net ir vadovaudama komandai didžiausią dėmesį skyriau darbuotojų motyvacijai, jų augimui bei savirealizacijai. Stengiausi individualiai pritaikyti atsakomybes, nubrėžti asmeninius tikslus net jei darbas buvo panašaus pobūdžio visai komandai. Tokiu būdu ir darbo rezultatai buvo geriausi.

Papasakokite plačiau apie savo verslą.

Man savo veiklą vadinti verslu kol kas dar sudėtinga. Mat kiekvienas susitikimas išskirtinis ir unikalus, ir masine veikla nekvepia.

Mane kviečia susitikti asmenys, pasiklydę gyvenimo kelyje. Tad pokalbio metu pasitelkiant veido bruožų ir gimimo datos analizę mėginame rasti stipriausias ir dar tobulintinas asmenines savybes, kuriomis remiantis nustatomas profesinis pasirinkimas. Jei savirealizacijai tenka kardinaliai keisti veiklos kryptį, kartu ieškome palankiausio būdo tobulėti atitinkamose srityse ir nustatome laiko tarpą, per kurį klientas pasirįžta pasiekti reikalingą kompetenciją veiklos krypčiai keisti.

Taip pat kalbamės apie vaikų gabumus, sutuoktinių santykius. Atskleidus abiejų sutuoktinių charakterio savybes dažniausiai išaiškėja nesutarimų priežastys. Išmokau gerbti ir vertinti vienas kito skirtumus, jais papildyti save. Kitaip juk būtų visai nuobodu gyventi, jei partneris tobulai atitiktų paties poreikius. Reikia palikti vietos ir kibirkštėlei.

Su verslo klientais darbas vyksta gerokai kitaip. Dažniausiai vykdomas personalo auditas, kuomet nustatomos kiekvieno darbuotojo stipriosios asmeninės savybės bei toms pareigoms vengtini charakterio bruožai ir pateikiamos rekomendacijos, kokias pareigas kiekvienas darbuotojas atliktų geriausiai. Taip pat pateikiamos darbuotojų motyvavimo įžvalgos tiesioginiams vadovams.

Kitas darbo su verslo sektoriumi aspektas- fiziognomikos mokymai. Personalo darbuotojams- sėkmingoms atrankoms, pardavėjams- kokybiškiems pardavimams.

Kaip viskas prasidėjo? Kokie buvo pirmieji Jūsų žingsniai versle?

Dar dirbdama banke laisvalaikiu susitikdavau su klientais ir kalbėdavomės apie jų siekius, galimybes, asmeninius iššūkius ir stiprybes. Kiekvienas susitikimas- magiškas momentas, kurio metu apsikeičiama dviejų atvirų širdžių energija. Iki šiol mėgaujuosi asmeniniais susitikimais, iš kurių ir pati pasimokau, ir susipažįstu su nuostabiais žmonėmis, juos įkvepiu siekti savo svajonių. Tai ir yra pagrindinė motyvacija, paskatinusi imtis veiklos platesniu mastu.

Kaip radote pirmųjų klientų ir kokiu būdu paskleidėte žinią apie save?

Pirmieji klientai atsirado labai natūraliai. Fiziognomika- įdomi ir paslaptinga sritis, apie kurią daugelis jau šiek tiek girdėję, tik turi mažai žinių. Kadangi aš pati apie savo veiklą pasakoju su didžiausiu užsidegimu, susidomėjusių atsiranda draugų rate, konferencijose, mokymuose, forumuose ir pan. Aktyvios reklamos iki šiol nedariau, dar labai svarstau apie būtinybę ją skleisti. Nes noriu ir tikiu, kad kiekvienas žmogus į kito gyvenimą ateina vedinas visatos dėsnių. Juolab, kad tai konsultacinė veikla ir turi jausti kitą žmogų, klientas turi pajausti mane, kaip mums seksis bendrauti, kaip atitinka mūsų energetika. Tai ne tik sausos žinios ar pliki faktai- tai kito žmogaus pajautimas ir įsileidimas į savo esybę.

Su kokiais sunkumais susidūrėte verslaudama? Ir kaip juos įveikėte?

Iššūkių gyvenimas pateikia kiekvieną dieną. Ir tik mūsų asmeninis pasirinkimas leidžia nuspręsti, kaip į juos reaguoti. Aš juos priimu kaip pamokas, kurios mane daro stipresne, išmintingesne, atsargesne.

Kaip vieną iš man kliuvusių didžiausių sunkumų galiu paminėti klientų skeptiškumą. Stebiuosi, kokiais tikslais vedini jie apskritai ateina į paskaitas ar mokymus ir visą paskaitos laiką iš visų jėgų stengiasi dominuoti. Išdėstytą temą lydi virtinė klausimų ir abejonių. Po tokių mokymų jaučiuosi išsekusi, netekusi jėgų. O ir atsistatymui reikia skirti laiko, nukenčia kiti klientai. Dabar mokausi valdyti energijos tėkmę ir atsispirti energetiniams vampyrams.

Ką patartumėte verslaujančioms mamoms turinčioms mažus vaikus? Kaip viską suderinti?

Manau, kad ryžtas, konkurencija, karingumas- labai vyriškos savybės. Tad ir mamoms patarčiau didžiąją dėmesio dalį skirti savo šeimai, vaikams ir tik jei lieka (o labai stiprioms moterims tikrai lieka) laiko, jėgų ir idėjų skirti verslui. Jei šeima stipri, vyras su dideliu noru prisidės prie verslo vystymo, bent pastatant jam pamatus. Moteris turi mėgautis savo atliekama veikla ir pasilikti energijos namams. Be to, vyras jausis dar labiau vertinamas jei pats prisidės prie žmonos veiklos.

Kas Jums labiausiai patinka verslaujant (ar pačiame versle, ar Jūsų asmeniniai potyriai)?

Mane labiausiai žavi atsivėrusios širdys ir pralinksmėjusios akys. Nes kiekvienas nuo vaikystės stengiamės pritapti supančioje aplinkoje dažnai pamindami savo interesus, savo autentiškumą. Ne kiekvienas intuityviai žino savo pašaukimą ir turi valios ir drąsos sekti jo link. Dažnas renkasi lengvesnį, jau pramintą taką ir vis dvejoja jo pasirinkimu. Susitikus su klientu atveriu jam akis. Dažnas nustemba, kaip galiu tokius dalykus žinoti, kur tiksliai tai parašyta (Šypsosi)

Ši veikla nelyg sodininkystė, kai pasodini daigą ir sudarai sąlygas jam augti tokiu, kokiu jis užgimė būti. Tai juk nuostabu!!!

Ką patartumėte kitoms moterims, kurios nori pradėti savo verslą, bet dvejoja?

Šia tema esu parašiusi įžvalgą savo puslapyje. Asmeniškai manau, kad tos, kurios tikrai nori ir gali verslauti, yra labai stiprios ir geba rasti būdų savo idėjai įgyvendinti. Kitos (tas pats galioja ir vyrams) galbūt tik skundžiasi esama padėtimi ir mano, kad dirbant sau bus lengviau, tačiau neieško susidariusios situacijos priežasčių. Galbūt šiuo metu netenkina darbdavys, tiesioginis vadovas, gal veiklos sritį reikia keisti, o gal tiesiog darbo sąlygos neatitinka minimalių standartų. Bet tai dar ne pakankama priežastis pradėti savo verslą.

Ar turite savo asmeninę viziją, kuri Jums padeda verslauti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, išlikti motyvuotai (pvz. noriu padėti sulieknėti visoms moterims)?

Jau susitaikiau (tiesa, ne taip seniai) su mintimi, kad viso pasaulio nepakeisiu. Kad ir kaip stipriai norėčiau, kad ir kokias supergalias turėčiau, pasaulis sukasi sau, mes gyvename sau. Ir tik dalis žmonių verti ir sutverti augti, tobulėti, stiprėti. Didelė dalis visuomenės seka reklamos nupieštais takais ir dažniausiai džiaugiasi taip gyvendami. Aš tik stengiuosi pasidalinti įgytomis žiniomis, man suteikta intuicija ir kaupiama išmintimi. Tai mano indėlis pasauliui. O kiek jo reikės- patys klientai ir pasiims. Esu atvira, man smagu dalintis, bet pamokslauti ar brukti per prievartą- ne mano dalia.

Vis dėl to labai norėčiau kuo daugiau žmonių atverti duris į savo svajones ir parodyti kelią joms pasiekti. Įsivaizduoju, kaip stipriai pagražėtų pasaulis…

Kur ieškote įkvėpimo?

Veidų skaitymas man jau tapo profesine liga. (Šypsosi) Skaitau praeivių veidus, vairuotojų kelyje, net svečiose šalyse labai įdomu skaityti kitų veidus ir analizuoti tarpusavio santykius. Tai labai įdomu. Ir istorijos daug faktų paaiškina. Tarkime, turkai, graikai turi nosis su kuprele. Vien šis bruožas rodo atkaklumą, riteriškumą, vertybių saugojimą. O juk šios tautos savo kultūrą išlaikę per ilgus amžius ir net gyvendami kitose šalyse stengiasi išlikti autentiški ir išlaikyti savo istoriją ir papročius. Nenuostabu, kad naujovės vis dar sunkiai skverbiasi į šias šalis.

Žaviuosi šiuo mokslu ir dedu visas pastangas įsigilinti į įvairias veido bruožų kombinacijas, priderinti jas labiausiai tinkamai veiklai.

Jei grįžtumėte atgal, kai pradėjote kurti savo verslą, ką darytumėte kitaip? O gal nepradėtumėte jo iš viso?

Tikriausiai vienintelis dalykas, ką norėčiau pakeisti- atsargiau rinktis verslo partnerius. Esu linkusi kreditu suteikti pasitikėjimą kiekvienam. Nors intuicija dažnai leidžia suprasti, ar žmogus vertas pasitikėjimo, ar ne, tačiau jei logiškai negaliu pateikti argumentų, kodėl tas žmogus nepatikimas, dažniausiai pasitikiu. Dėl to jau esu nusivylusi.

Kitas verslui būtinas aspektas- kruopščiai suskaičiuoti numatomas išlaidas, pasverti galimas pajamas ir suplanuoti veiksmų seką. Lygiai taip pat kruopščiai pasirinkti verslo partnerius ir potencialius klientus.

JURS-1Užbaikite sakinius trumpai:

Didžiausia mano išmokta pamoka– atidžiai planuoti laiką ir finansus.

Drąsiausias dalykas, kurį esu padariusi– ėmiausi viską daryti savarankiškai. Dėl to teko papildomai mokytis neplanuotų sričių.

Mėgstamiausias verslo pamokų šaltinis/programa/blogas yra pats gyvenimas. Informacijos semiuosi iš įvairiausių šaltinių, ją klijuoju, sijoju, lyginu ir galiausiai imu taikyti praktiškai. Tai ir knygos, straipsniai, filmai, paskaitos, net mano pačios sapnai. Ten irgi gaunu vertingos informacijos (Šypsosi)

Mano mėgstamiausia citata: būk savimi- visi kiti jau užimti.

Mano tinklalapio adresas: http://www.vidiniskompasas.com/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.