Būk dėkinga, tapk stebuklinga

Pakilkime iš savasties ir būkime dėkingi. Jei šiandien neišmokom daug, vistiek išmokome nors truputį…O jei ne, tai bent jau likome sveiki…O jei susirgome, tai bent jau likome gyvi… Todėl visada yra už ką dėkoti… – Budha

Gal kiek ir provokuojančiai, bet tai tiesa. Kol esame gyvi, visada galime būti už kažką dėkingi.

Ar buvai dėkinga kam nors šiandien?

Kiekviena diena yra palaiminimas, nes mes galime pasirinkti pakeisti gyvenimą į šviesesnę pusę, na jei ne šiandien, tai bent rytoj. Todėl svarbu jausti nors kruopelytę džiaugsmo ir dėkingumo.

Kodėl dėkingumas yra vertas dėmesio?

Dėkinga širdis pritraukia daugiau stebuklų. Kai esame dėkingos, mūsų širdis ir protas koncentruojasi į teigiamus dalykus ir, siųsdama teigiamą energiją, pritraukia dar daugiau gerų dalykų. Ir net gi stebuklų. Taip taip, Traukos dėsnis..

Dėkinga širdis turi daugiau gerų draugų. Žmonių vienas iš pagrindinių poreikių yra jaustis įvertintiems. Kai mes tą poreikį patenkinam, mes tam žmogui suteikiame džiaugsmą ir laimę. Taip atsiranda tvirtesnis ir jausmingesnis ryšys su žmonėmis.

Dėkingumas atneša daugiau pasitenkinimo asmeniniu bei profesiniu gyvenimu:

 • Šeimos ryšiai tampa tvirtesni;
 • Draugai, kolegos tampa lojalesni;
 • Santykiai su antrąja puse tampa šiltesni ir aistringesni.

Ar tai reikškia, kad dabar turi bėgioti ir visiems dėkoti? Ne, tikrai ne. Tai daug paprasčiau nei manai.

Kaip išreikšti dėkingumą?

Jei dėkojimas nėra Tavo įprotis, pradžiai pasirink dienos metą, kai gali bent 5-10 min pabūti ramiai. Pavadinkime tai dėkojimo meditacija.

Atsisėk, atsigulk, užsidaryk kambaryje, o galbūt tai darysi stovėdama kamštyje arba tik pabudus, arba prieš miegą.

Turi atsiminti dėkoti Dievui, Visatai, Kūrėjui, Pasauliui (na čia jau įsivardinsi pati) už galimybes, sėkmę, pamokas…Kiekviena diena mums atneša naujus patyrimus, už kuriuos turėtume jaustis dėkingos, ir naujas galimybes, kurios daro mūsų gyvenimą pilnavertiškesnį. Beje, pastebėjau, kad kai sąmoningai kasdien jaučiuos dėkinga, tai tikrai jaučiu pozityvią energiją ir didesnę meilę pasauliui bei sau. Kai dėkingumas vyksta sąmoningai, net nebūtina iš tarti dėkoju – tas jausmas ateina iš širdies, krūtinė jaučiasi užpildyta šilumos. Šį rytą aš taip pasijaučiau, kai vedžiodama šunį išgirdau daug čiulbančių paukščių. Mane užliejo akimirkos įvertinimas, ir tuo pačiu natūralus dėkingumas. Turbūt nereika sakyti, kad diena buvo nuostabi…

Tai gi, kaip tai vyksta?

 • kiekvieną rytą, kiekvieną vakarą dėkok, įvertink tai, kas buvo teigiama, o jei tai buvo neigiama, padėkok už pamoką. Dėkok už tai, kad esi, už maistą, už vietą pilnoje stovėjimo aikštelėje, už ramybę… Na pati sugalvok. Iš pradžių bus sunku, bet kažkada aš pradėjau nuo 5 įvykiu kas dieną, o dabar nuolat sąmoningai mintyse padėkoju už kažką. Net kai ima pyktis, padėkoju už tai, kad susivaldau (dėkojimas už ateities įvykius veikia kaip stebuklas). Beje, mes vakarais su sūnumis visada dėkojame Dievuliui už šią dienelę. Tai jų vaikiška malda, ir kartais juokas ima, kai jie dėkoja už tai, kad baigėsi viduriavimas, bet ei, jie nuo mažens ugdosi būti dėkingi už tai, ka patiria, turi…
 • rašyk dėkingumo dienoraštį. Jei sunku įprasti dėkoti mintyse, tuomet turėk mažą užrašinę, kurioje užrašai, už ką jautiesi dėkinga. Aš turiu stiklainį, į kurį metu padėkos raštelius. Į jį metu taip pat ir padėkas už dar neišsipildžiusisu norus. Labai smagu būna paskiau peržiūrėti juos, ir pamatyti, kiek daug visko išsipildė.. ir tiesiog prisiminti gražias akimirkas.
 • naudok savo talentus ir įgūdžius padėti kitiems. Tai nuostabus būdas išreikšti dėkingumą už tiesiog savo savastį. Tai gali padaryti aukodama dalį savo pajamų, savanoriaudama, arba įsitraukdama į kažkokią veiklą, kuri tave motyvuoja arba kurios šalininkė esi.

Dėkingumas buityje

 • kai vyras paskambina pranešti, kad vėluoja grįžti namo, nepradėk burbėt – padėkok, kad perspėjo.
 • kai vyro patiekalas prisvilo, nesiraukyk, padėkok už pastangas, jei nau negali padėkoti už makaronus – skrebučius.
 • įdėk į jo piniginę raštelį – ačiū, kad esi. Jis ją radęs bus maloniai sužavėtas
 • dėkok vaikams už pačias mažiausias pastangas. Apkabink, pabučiuok, pasidžiauk.
 • dėkok vaikams už tai, kad jie tiesiog yra. „Sūnau, tuo nuostabus ir aš tave myliu visada“
 • jausk dėkingumą tėvams. Jei ne už jų gyvenimo pasirinkimus dabar, tai už tai, kad jie išleido Tavę į pasaulį.
 • nusiųsk draugams Ačiū atvirutes – netikėtai.
 • padėk draugams, kai jiems tikrai reikia Tavo pagalbos
 • padėkok darbdaviui, jis tau davė darbą (koks jis bebūtų). Arba bent jau pasidžiauk patogia kėde ar gražiu vaizdu pro langą
 • gatvėje radus monetą, pakelk. Lai pinigai žino, kad juos vertini ir esi dėkinga už tiek, kiek turi.
 • padėkok už akimirką
 • padėkok už ateitį. Man labai patinka tokie „Dėkoju, kad visi malonūs parduotuvėje“, „Dėkoju, kad randu paltą, kuris man tinka“, „Dėkoju, kad vaikai klauso manęs“ – ir visa tai, kol dar neįvyko.

Būsi nustebinta, kaip pasikeis Tavo gyvenimas.  Tai veikia. Netiki? Išbandyk. O jei jau praktikuoji dėkingumą, pasidalink komentaruose žemiau, kaip tai pakeitė Tave ir Tavo gyvenimą.

dėkinga širdisyra stebuklų magnetas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.