Bitės ir musės. Kas tu ir kokia tavo aplinka?

Pirmą kartą apie šį tiesmukišką žmonių skirtymą į muses ir bites išgirdau prieš metus, vienos konferencijos metu. Labai patiko. Štai ji:

Kartą išmintingo senolio paklausė:
– Kodėl vieni žmonės geri ir dorybingi, o kiti pikti ir amoralūs?

Išminčius atsakė:
musė– Gyvenimo patirtis rodo, kad žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas: bičių ir musių. Musė turi papratimą tūpti prie purvo. Net jei sode daug kvapnių žiedų, o kažkur kampe bus pridergęs koks gyvūnas, musė nutūps būtent ten ir ims kapstytis po mėšlą mėgaudamasi smarve, negalėdama atsitraukti.

Jei ją paklaustumėt pagavę, kur čia rožės, tai ji negalėtų jums atsakyti, nes nežinotų kas tai. „Aš, – pasakytu ji, – žinau kur yra savartynas, tualetai, gyvūnų atmatos ir purvas.“

Musių kategorija, tai žmonės kurie mąsto ir pastebi tik tai kas bloga, nė nenorėdami nieko žinoti ir girdėti apie tai kas gerai.

bitėBitės elgiasi visai kitaip. Bičių ypatybė rasti visa kas gražu ir saldu. Jei paklaustumėte bitės, kur čia šiukšlynai, ji negalėtų jums atsakyti, nes tai jos tiesiog nedomina. Ji galėtų papasakoti kur auga rožės, našlaitės ar dobilai; kur yra medaus ar cukraus.

Žmonės su geromis mintimis mąsto apie gėrį ir pastebi gėrį aplink.
Žmonės, nešvarūs viduje tik purvus ir pastebi.
Kokiai kategorijai save priskirti – jums rinktis.

 

Nors tikrai nemanau, kad galima skirstyti visus žmones juoda ir balta metodu (arba musių ir bičių!), bet kai pradedu labiau galvoti apie tai, tikrai pastebiu, kad man labiau patinka bendrauti su bitėmis – žmonėmis, kurie yra pozityvūs, nepavydūs, neieško š ten kur jo nėra, visada ieško geresnių galimybių. Ir kai susitinku su musėmis (o jų kiekvieno aplinkoje yra…), jaučiuosi pavargusi ir išsekusi, nes tiesiog negaliu klausytis, kaip aplink viskas yra blogai (tik užpakalis nėra pajudinimas, kad kažką keisti…).

Praeitą savaitę viename renginyje su moterimis juokėmės, kad būtų galima kurti atskirą klubelį musėms rinktis, ir bitėms. Musės galėtų visą dieną ten plepėti apie tai, kaip viskas yra š, skaičiuoti kitų pinigus, pavydėti, apkalbinėti… vienu žodžiu toliau plėtoti savo gyvenimo alfą ir omegą – kapstymąsi š…  O bičių klubelis galėtų tiesiog džiaugtis kiekviena diena, padėti vienai kitai kurti geresnę ateitį, dalintis patirtimi, ir skatinti vieni kitus tobulėt. Taigi, kas Jūs? Ir kas Jus supa? Kuriam klubelyje norėtumėte lankytis ir ar sugebėtumėte būti tikra bite/muse?

Jei negali pakeist pasaulio, keisk save!

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *