Ar tikrai taip sunku susikurti savo tinklapį?

Dar visai nesenai savo tinklapio turėjimas buvo prabanga, o dabar tai prieinama kiekvienam. Jei norite sukurti tinklapį apie save, savo siūlomas paslaugas, visai nebūtina išmanyti programinių kalbų, „html“ ar dar kažkokių įmantrybių.

Kai prieš 4 metus norėjau sukurti savo puslapį, net nežinojau nuo ko pradėti, o terminai domenas, serveris, duomenų bazė mane varė į neviltį… O ir informacijos rasti nebuvo lengva… Bet šiandien noriu pasidalinti su jumis tuo, ką jau žinau. Ir svarbiausia, paprasta lietuvių kalba.

1. Kai jau sugalvojote, koks bus jūsų puslapio pavadinimas, reikia nusipirkti domeną. Domenas – tai jūsų interneto svetainės adresas (pvz.: bukikvepta.lt). Man patiko naudotis lietuviškuoju domenai.lt . Jie labai gražiai aprašo, kas yra domenas, ir labai linksmos jų metaforos apie domeną:

„Domenas – tai interneto vardas, kuriuo lengvai pasiekiama Jūsų interneto svetainė. Jei nebūtų domenų, interneto svetainės būtų pasiekiamos tik daugybės skaičių kratiniu. Pavyzdžiui, užuot adreso eilutėje rašius www.domenai.lt, reikėtų rašyti 193.46.84.115.
Domeno pavadinimas yra unikalus svetainės adresas internete, pvz.: domenai.lt yra mūsų domenas ir niekas kitas tokio įsigyti negali, tačiau galima užregistruoti domenai.lv, domenai.ru, žinoma, jeigu jie yra laisvi.
Tačiau įsigiję domeną, gausite tik adresą, galima sakyti, buto numerio ženklą. Jeigu norite gauti ir raktą nuo buto, ten įsikurti, t. y. patalpinti savo svetainę, tinklaraštį, naudotis el. paštu, turite užsisakyti interneto svetainių talpinimo (hostingo) paslaugą.“

2. Kai jau turite domeną, reikia jį patalpinti serveryje. Lietuvoje yra tikrai ne viena įmonė, siūlanti šią paslaugą. Jų galite rasti Google paieškoje, o aš šiek jums jau padėjau – spustelėkite čia. Kai rinksitės tarp gausybės paslaugos tiekėjų, atkreipkite dėmesį ne tik į kainas, bet paklauskite draugų/bendradarbių/pažįstamų rekomendacijų. Tam, kad žinotumėte, ar jie draugiški, ar jų klientų aptarnavimas yra geras, ar nėra buvę taip, kad jų serveriai pakimba, ir tinklapis dėl to tampa nepasiekiamas. Atsiliepimų taip pat galite paieškoti internete.

Iš pradžių nesirinkite brangaus plano, nes nežinote, nei kiek žmonių lankysis jūsų puslapyje, nei kiek vietos jam reikia serveryje. Pradėkite nuo mažiausio, o paskui, reikalui esant, visada galėsite pakeisti svetainės talpinimo planą į geresnį ir brangesnį.

Jei visai visai nemylite technologijų, tuomet geriau ir domeną, ir svetainės talpinimą rinktis iš vieno tiekėjo – tuomet nereikės vargintis dėl to, kaip gi tą domeną nukreipti į reikiamą serverį. Jums tai iš karto padarys pats paslaugos tiekėjas. Ir visgi, jeigu domeną pirksite iš vienos įmonės, o vietą serveryje iš kitos, nebijokite paskambinti domeno pardavėjui ir paprašyti pagalbos. Smulkiai, kaip nukreipti domeną į serverį, aprašyti čia, deja, negaliu, nes tai priklauso nuo to, kur pirktas domenas, ir kur – vieta serveryje. Jei jums niekas nepadeda, tai parašykit man – padėsiu kuo galėsiu.

wordpress logo3.  Tinklapio valdymo platforma. Rekomenduoju Wordpresą (toliau WP). Paprastas, nereikia jokių specifinių žinių. Didžioji dauguma svetainių talpinimo paslaugų tiekėjų gali WP įdiegti nemokamai arba nukreipti jus į automatinį įdiegimo puslapį, kur per 5 minutes WP bus įdiegtas.

Radau video, kaip įdiegti WP ir netgi kaip jį padaryti lietuvišką – http://www.youtube.com/watch?v=YhVUhVeWAYc. Taip pat radau straipsnį apie WP įdiegimą http://www.gmarketing.lt/gidas-kaip-instaliuoti-irasyti-wordpress/. Galite daugiau laiko praleisti naršydami Google ir tiesiog bandydami ieškoti lengviausių patarimų, kaip jį įdiegti. Bet vėlgi, jei neturite noro tai daryti pačios, pasiklausinėkite aplink – gal kas moka ir gali padėt. Arba kreipkitės į VA Komanda, merginos įdiegs ir sulietuvins WP, berods, už 50 LT.

4. Kai jau turite įdiegtą WP, belieka išsirinkti iš daugybės mokamų ar nemokamų temų (dizaino), ir jums nereikės samdyti dizainerio. Daugybė nemokamų temų yra čia, ir kaip jas įdiegti yra čia (tai mano trumpas video!)

5. Belieka kurti puslapius, meniu ir t.t. Apie tai turbūt galėčiau parašyti dar vieną blog’ą ir sukurti net video. Bet tai turbūt paliksiu tai kitam kartui. Jei jūs žutbūt norite tai išmokti dar šiandien, rašykite man, ir mes ką nors sugalvosime.

Geros dienos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *