Ar tikrai esi pasiruošusi turėti savo verslą?

O14A0247Oi, turbūt kiekviena iš mūsų, dar nuo jaunų dienų svajodavo (ir tebesvajoja) apie savo verslą. Kaip bus smagu… pinigai, nepriklausomybė, laisvas darbo grafilkas, socialinis statusas, ouje, kaip tai viskas yra nepakartojama ir malonu…

Deja, dar kartelį noriu pabrėžti, kad realybė yra kitokia. Visai nesenai turėjom trumpą, bet gerą diskusiją su kolega apie verslą. Aš sakiau, kad pačioje pradžioje kai pradėjau verslauti, verslas turėjo mane. Dabar, po 5 metų, aš turiu verslą. Ir tada kolega paklausė manęs, ar galiu išvažiuoti viską palikus pusei metų, ar ir tada plauks pinigai, o man nereiks sukt galvos dėl to? Deja… Taip atsakyti negalėjau, ir mane nuvainikavo kolegos frazė.

Tu ir esi tavo verslas

Kadangi retas kuris gali pasigirti esąs Richardas Bransonas, tai turbūt dėl to ir neįmanoma atsiriboti nuo savo verslo. Nei jis turi tave, nei tu turi jį.

Todėl prieš pradėdama verslą, pirmiausia pasitikrink ar turi tam reikiamas savybes, o tada dar kartą primink sau – verslas taps tavo neatsiejama dalis, ir klausimas…

ar esi tam pasiruošusi?

Ar esi psichologiškai pasiruošusi iš samdomo darbuotojo (studento ar pan.) tapti pati sau direktore? Tu būsi ta, kuri priims reikšmingus sprendimus, tu būsi ta, kuri valdys savo laiką, kuri išsikels tikslus ir jų sieks, arba ne. Ir tu būsi ta, kuri džiaugsis arba liūdės dėl darbo rezultatų.

Tu devėsi daug kepurių. Tu būsi buhalterė, marketingistė, dizainerė, teisininkė ir t.t. Pačioje pradžioje greičiausiai negalėsi samdytis darbuotojų, todėl turėsi išmanyti visas sritis pati. Ar esi pasiruošusi keisti tas kepures pagal poreikį, ar sugebėsi?

Jei tu esi pasiruošusi, tai ar pasiruošusi tam tavo šeima? Ar kalbėjai su jais apie tai? Tavo gyvenimas pasikeis drąstiškai, ir tas pokytis gali turėti tiek teigiamą, tiek neigiamą poveikį tavo šeimoje / socialiniame gyvenime. Juk tikrai nebegalėsi apsimesti, kad dirbi nuo 9-5.. Pirmaisiais metais greičiausiai miegosi mažiau valandų, o savaitgaliais vistiek bandysi kažką daryti verslo labui.

Sėkmės, kantrybės ir neišsenkančios motyvacijos visoms! O toms, kurios jau versle, atminkit..

Tu esi tavo verslas. Jei kažkas nesiseka, kažkokie projektai stringa, kažkas vyksta ne taip, kaip tu norėtum. pirmiausia sustok ir paklausk savęs, ką tu darai ne taip.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.