Ar sąmoningumas gali būti blogai?

Būti sąmoningu – pirmiausiai reiškia būti dėmesingu ir suvokti save dabartiniame momente. Tai budrios ir aktyvios sąmonės būsena, kurioje žmogus palaiko ryšį su tikrove ir sąveikauja su ja. Tai mokėjimas priimti viską taip, kaip yra. Sąmoningas žmogus, sakoma, negyvena automatiškai, jis dažniau stebi jį supančią aplinką, taip pažindamas save ir kitus. Sąmoningas žmogus greičiausiai neatsidurs tokioje situacijoje: „ai, žinot, gyvenau, kaip ėjosi, ir net nesuprantu, kaip atsiradau šioje kritinėje situacijoje. Gyvenau ir tiek, kaip visi…“

Ir viskas yra puiku. Sąmoningumas mąsina ir žavi. Išmoksti mintimis valdyti savo gyvenimą (arba protas daar labiau valdo tave), išmokti patirti akimirkos džiaugsmą, būti dėkingesnis, atsipalaiduoti ir patirti mažiau nerimo. Bet ar tikrai viskas taip gerai? Apie tai – video žemiau.

One Comment

  1. Regina

    Gerai pasakyta – mažiau galvoti, daugiau daryti.Mano atvėju gilios analizės pasikeitimų didelių nedavė. Tik judesyje – gyvenimas. Kai darai viskas keičiasi. Naujos galimybės, naujos pažintys, naujos patirtys ir pamokos, kurias reikia paruošti, jei liko nuo vakarykštės dienos. Ačiū, Daiva! Gražios dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.