Apsisprendimo diena – iššūkis man, tau ir kiekvienai

Kas Jūs ir kuo šią akimirką esate yra niekas kitas kaip tik Jūsų nuoseklių veiksmų rezultatas. Tą patį galima pasakyti ir apie tai, kuo ir kokia Jūs tapsite ateityje. Destruktyvusis įprotis viską atidėlioti ir vilkinti tik paralyžiuoja Jus pačią  ir atima iš Jūsų ateitį, palikdamas Jus tik gyventi svajonėse.

Deja, nei vaistų, nei magijos triukų išgydyti šį bjaurų įprotį – atidėliojimą – nėra. Jis įveikiamas tik tobulinant save pačią, keičiant savo įpročius ir mąstymą. Atidėliojimas iš tikrųjų yra keista elgesio išraiška, ir ji tikra, nes būtent atidėliojimas suteikia Jums pasipriešinimą, taip reikalingą vidinės stiprybės ir „emocinių raumenų“ auginimui.

Atidėliojimas yra kvietimas imtis veiksmų. Kažką nuolat atidėlioti nėra labai protinga. Juk tikrai nėra. Ir tas kažkas greičiausiai yra rezultatai, kurių Jums labai reikia.  O kodėl Jūs vis tiek tai darote?  Jūs turite pasitempti ir sustiprinti savo ryžtą. Greičiausiai atidėliojate dar ir dėl to, kad arba nenorite išeiti iš savo komforto zonos (pvz. bijote kalbėti viešai), arba žinote, kad kažką reikės paaukot (pvz. jeigu užsirašysiu į tuos kursus, tai nebegalėsiu šeštadieniais žiūrėt Didingojo Amžiaus!). Tingite. Jus kontroliuoja Jūsų emocijos ir jausmai.  Jums atrodo, kad Jums skaudės arba bus sunku. Arba turite ribojančių įsitikinimų, kurie Jus stabdo. Nerandate tikrų priežasčių, kodėl reikia tai padaryti. Arba tiesiog nenusprendžiate.

Pats lengviausias būdas akimirksniu imtis veiksmų, o ne atidėlioti, yra tiesiog nuspręsti. Sprendimas yra veiksmų tėvas, ir visi veiksmai kyla iš sprendimų. Aišku, iššūkis yra tame, kad žodį sprendimas mes naudojame taip dažnai ir taip laisvai, kad jo prasmė yra šiek tiek prarasta.

Kai Jūs nusprendžiate iš tikrųjų, kai iš tikrųjų sau įsipareigojate, Jūs iš karto nukerpate visas gijas su kitomis įmanomomis galimybėmis, kurios neatitinka Jūsų apsisprendimo. Tikras apsisprendimas Jūsų turėčiau, norėčiau pavers privalau, darau, siekiu. Tai ir yra kritinis skirtumas tarp šiaip pažadų ir apsisprendimo.  Mes visi gauname tai, ko norime ir ko mums reikia,  o mūsų turėčiau, norėčiau ateina į mūsų gyvenimą tik tada, kai mums patogu. Arba neateina iš viso.

Dabar pabandykime atrasti vieną problemą, atvejį, svajonę, kuris Jus kviečia imtis veiksmų, bet Jūs jį atidėliojate (svoris, kursai, draugas, verslas – na, Jums geriau žinoti). Pasiimkite popieriaus lapelį ir užrašykite tai, ką reikia padaryti, kad tai pasiekti/išspręsti jo viršuje. Apačioje perskirkite lapą į dvi dalis. Kairiajame stulpelyje atsakykite į šiuos klausimus:

  • Kodėl aš šito noriu?
  • Ką man tai duos?
  • Jei aš tai padarysiu, kaip aš jausiuosi? 

Dešiniajame stulpelyje atsakykite į šiuos klausimus:

  • Kodėl aš šito nedarau?
  • Ką man kainuoja atidėliojimas (nepakelia algos, graužia sąžinė ir t.t)?
  • Ir kokios yra tikrosios atidėliojimo priežastys?
  • Jeigu aš to nepadarysiu, kaip aš jausiuosi po 5 metų ar 10 metų?

Lapo apačioje užrašykite, ką nusprendžiate. Ką iš tikrųjų nusprendžiate, o ne norėčiau, turėčiau, nuo rytojaus.. Parašykite, ką nusprendžiate šiandien.

Jei reikia, tą lapelį pasidėkite po pagalve, ir skaitykite ateinančius tris vakarus bei tris rytus (ne ilgiau, nes tai vėl bus atidėliojimas).

Lapo apačioje užrašykite, ką nusprendžiate. Ką iš tikrųjų nusprendžiate, o ne norėčiau, turėčiau, nuo rytojaus… Parašykite, ką nusprendžiate šiandien.

Kai nuspręsite, imkitės veiksmų ir toliau skaitykite jį bent kartą per dieną, kad nepamirštumėte, kodėl nebegalite atidėlioti.

Baigiamasis žodis

Žmonės, kurie yra laimingi, sėkmingi ir gyvena visavertį gyvenimą, nėra gimę po laiminga žvaigžde. Jie yra tie, kurie išmoko, kaip įveikti atidėliojimą ir imtis veiksmų, net jei juos stabdo vidiniai įsitikinimai ar nesaugumo, baimės jausmai. Jei Jūs bijote apsispręsti ir atidėliojate, Jūs paprasčiausiai neišnaudojate savo vidinių resursų. Greičiausias būdas tai pakeisti, tai pakeisti savo mąstymo sutelkimą, pakeisti savo koncentraciją ir tai, kas Jums yra atkreipti dėmesį į tai, kas Jums svarbu. Jeigu Jūs sutelkiate dėmesį į skausmingus ir nemalonius aspektus, arba dar blogiau, tikitės, kad ateis geresnė diena kažką keisti, arba tai už Jus padarys kas nors kitas, tai atminkite, kad Jūs galų gale pradedate atidėlioti, net jei esate nepaprastai disciplinuota. Jūsų dėmesys į teigiamus dalykus yra Jūsų nauja gyvenimo patirtis. Mokymasis valdyti ir nukreipti savo dėmesį į malonius veiksmų ėmimosi aspektus suteiks Jums stiprybės įveikti atidėliojimą. Plėskit mintis į tolį. Sutelkit dėmesį į rezultatus, o ne į procesą.  Ir stebėkit, kaip vis mažiau atidėliojate.


Kviečiu jus dalyvauti kovo 8 dienos iššūkyje. Lai būna ji šiemet APSISPRENDIMO DIENA. Kviečiu Jus visas anonimiškai parašyti savo apsisprendimą čia (nuoroda į google formą), o praėjus kelioms dienoms po Kovo 8-osios mes padarysime iš Jūsų apsisprendimų koliažą, kad įamžintumėme Jūsų apsisprendimą ir suteiktumėme kitoms moterims įkvėpimo, kurios dar neapsisprendė. Jei dalyvauti iššūkyje nenorite, atminkite, man vis tiek labai svarbu sužinoti, kaip Jums sekėsi, todėl laukiu Jūsų komentarų žemiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *