Inga: Viskas prasidėjo nuo mažytės problemėlės, kurią norėjosi išspręsti

Jaukios treniruočių studijos “Vija Pinavija” vadovė Inga dalinasi savo patirtimi, kurią įgijo per du šios studijos gyvavimo metus.

Kaip sugalvojote ir kokia buvo Jūsų motyvacija pradėti savo verslą? / Kas Jus įkvėpė?

Viskas prasidėjo nuo mažytės problemėlės, kurią norėjosi išspręsti. Visada sportavusios ir sportuoti mėgstančios dvi moterys tapo mamytėmis ir pamatė, kad važinėjimui į toliau esančius sporto klubus reikia skirti daug laiko, o to laiko išskirtinai savo malonumui auginant mažylius… na ne tiek jau ir daug. Tuo metu Vilniuje, Šiaurės miestelyje, netoli namų nebuvo šių moterų taip pamėgtų jogos užsiėmimų. Pradžioje atrodė viskas sudėtinga, atrodė, kad jei jau nusprendei daryti verslą, o tuo labiau sporto klubą, tai reikia daug investicijų, pinigų ir žinių. Tačiau, tas kaip vadinamas “nušvitimas” atėjo vieną dieną apsilankius mažoje jogos studijoje. Jauku, gera ir nedaug investicijų, o dėl mažo dalyvių kiekio – itin aukšta paslaugos kokybė… Paskaičiavimai pasitvirtino – mažai, jaukiai ir kokybiškai treniruočių studijai nereikėjo milijonų. Tai paskatino pabandyti suderinti dviejų vaikų auginimą su verslu. Didelis didelis noras turėti “kažką savo” ir turėti ne bet ką, o kažką mėgstamo, išsirutuliojo į “Vija Pinavija” treniruočių studiją.

Papasakokite plačiau apie savo verslą.

« Vija Pinavija » tai treniruočių studija, kurioje maloniai praleisti laiką gali įvairaus amžiaus ir sportinio pasiruošimo lankytojos. Grupės mažos, trenerių dėmesys didelis, o treniruotės efektyvios, tačiau nesudėtingos. Joga, kalanetika, pilates, meditacija. Čia puikiai jaučiasi nėščiosios sportuodamos nėščiųjų mankštelėje. Taip pat visada laukiamos mamytės su vaikais « Mama ir vaikas » treniruotėje arba « Kalanetika su vaikais ». Vaikams itin patinka vaikų joga.

Treniruočių studijoje gausu ir renginių. Čia lankosi įvairūs lektoriai, įdomūs žmonės dalinasi savo patirtimi, organizuojami įvairūs užsiėmimai, kurie praturtina lankytojų žinias bei leidžia skirti daugiau laiko sau. Tai tarsi bendruomenė, kuri nori tobulinti ne tik savo kūną, bet ir protą, dvasią, įvairius įgūdžius.

Kaip viskas prasidėjo? Kokie buvo pirmieji Jūsų žingsniai versle?

Gal skambės labai tipiškai ir stereotipiškai, tačiau prasidėjo viskas nuo detalaus verslo plano, kuriame pirmiausiai buvo sutelktas dėmesys į potencialius lankytojus. Visų pirma tai moterys gyvenančios arba atvykstančios dirbti į Šiaurės miestelį, taip pat jaunos mamos, kurios negali skirti daug laiko vien tik sau, o labai nori pasimankštinti, rūpintis savimi ir savo sveikata. Atbėgti į treniruočių studiją, kuri yra šalia namų yra labai patogu ir greita.

Taigi pirmieji žingsniai – raštu išdėstytas planas, kuris, pamačius, jog gali tapti realybe, greitai buvo pradėtas vykdyti. Pradėta ieškoti patalpų. Tai užsitesė tikrai ilgai (beveik metus), o iš pradžių dideli reikalavimai patalpoms po truputį mažėjo ir mažėjo. Susidūrėme ir su tokia problema, kad niekas nenorėjo patikėti ir išnuomoti patalpų naujai pradedančioms, nepatyrusioms dviems mamoms. Tuo pat metu teko daug pasportuoti tiesiogine to žodžio prasme, nes pačių geriausių trenerių ieškojome išbandant kiekvieno jų treniruotes. Na, o jau kai patalpos buvo surastos prasidėjo visi kiti darbai – patalpų įrengimas, įmonės registravimas, puslapio kūrimas, tvarkaraščio sudarymas ir panašūs darbai.

Kaip radote pirmųjų klientų ir kokiu būdu paskleidėte žinią apie save?

Pradžioje norėjosi, kad visas Šiaurės miestelis sužinotų apie naujai atidaromą « Vija Pinavija » treniruočių studiją, todėl visų pirma visos pastangos ir buvo nukreiptos į tai. Skrajutės pašto dėžutėse, skelbimai laiptinėse puikiai suveikė. Pirmomis dienomis treniruotės buvo nemokamos, kad visi galėtų išbandyti ir pamatyti kas gi yra ta joga, kalanetika ar pilates. Sulaukėme tikrai nemažai lankytojų. Labai džiugu, kad daug tų pirmųjų lankytojų iki šiol džiaugiasi sportu Vija Pinavija studijoje. Tuo pačiu lankytojų skaičius didėjo su facebook’o, barterinių mainų bei žinoma draugų pagalba.

Su kokiais sunkumais susidūrėte verslaudama? Ir kaip juos įveikėte?

Sunkiai ir daug dirbti nebijojo nei vienas iš Vijos Pinavijos kolektyvo, tačiau susidūrėme su tikrai dideliu krūviu, tiek emociniu, tiek fiziniu. Gali būti ,kad tai eilinis « pradinukų krikštas », kuris neaplenkia nei vieno pirmą kartą žengiančio į verslo pasaulį. Darbas arba mintys apie darbą visą parą, didžiulis atsakomybės jausmas, bandymas sklandžiai suderinti darbą su vaikų auginimu, žiūrėjimas, kad su visais būtų tinkamai ir laiku atsiskaityta, kad viskas vyktų sklandžiai ir laiku bei visi panašūs dalykai tikrai davė gerą « krikštą ». Prisipažinsiu – pirmieji metai buvo kaip sakoma « į minusą ». Po jų, šiame versle likau viena, be partnerės. Tačiau nenuleidus rankų ir toliau intensyviai dirbant viskas po truputį ėmė kisti į gerąją pusę. Pasimatė visų metų įdirbis – vardas pradėjo dirbti sau, lankytojos pradėjo atvesti naujas lankytojas, stabilizavosi išlaidos ir panašūs rūpesčiai. Va tada ir pasijautė kai kurie nuosavo verslo privalumai.

Ką patartumėte verslaujančioms mamoms turinčioms mažus vaikus? Kaip viską suderinti?

Sunku patarti, nes sudėtinga suvokti ar tikrai taip jau gerai pavykdavo suderinti motinystę ir darbą. Jei ne kantrus vyro palaikymas kaži kaip būtų buvę .« Kiaulystės dėsnių » buvo apstu – būtinai kai reikia telefonu kalbėtis su lankytojomis, vaikai reikalauja dėmesio. Dažnai tekdavo samdyti auklę, taip pat dirbti « po darbo » grįžus namo.  Tas motinystės ir darbo derinimas tikrai nėra lengvas. Pačioje verslo pradžioje vaikai sulaukdavo tikrai mažiau dėmesio, kartais tekdavo dirbti visai šeimynai prie kompiuterio kartu.

Pradedant verslą geriausia iš karto apie tai pamąstyti. Apskaičiuoti, kad reikės auklės, kad vyrui bus daugiau pareigų. Net jei dirbsite tik namuose, vaikui reikės dėmesio, tad būtų puiku, kad šalia būtų žmogus, kuris galės jo suteikti vaikui.

Kas Jums labiausiai patinka verslaujant (ar pačiame versle, ar Jūsų asmeniniai potyriai)?

Pagrindinis dalykas kuris patinka verslaujant – galimybė koreguoti savo darbotvarkę, savo darbo laiką ir tai labai pasijaučia auginant vaikus. Kai jau verslas « įsivažiavęs » gali dėliotis savo darbo dieną taip, kad su šeima praleistum daugiau laiko. Taip pat patinka, kad palaipsniui vis didėja pasitikėjimas savimi, randi daug nišų kur gali save išreikšti, sutinki įvairių žmonių, « šlifuojiesi », vis daugiau ir daugiau sužinai apie sveikatą, sportą ir panašius dalykus.

Ką patartumėte kitoms moterims, kurios nori pradėti savo verslą, bet dvejoja?

Pirmiausia, kad nusiteiktų bent vieneriems sunkiems metams, galbut ir dviems. Svarbiausia daug dirbti, nebijoti igyvendinti ivairiausių idejų. Tiesiog būtinas nuoširdumas su klientais, darbuotojais ir žinoma tikėjimas tuo ką darai. Labai svarbu nemesti visko kai susiduri su pirma problema.

Ar turite savo asmeninę viziją, kuri Jums padeda verslauti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, išlikti motyvuotai (pvz. noriu padėti sulieknėti visoms moterims)?

Gera matyti patenkintus moterų veidus, kaip jos keičiasi, kaip tobulėja, kaip džiaugiasi ir randa laiko sau. Smagu, kad moterys turi treniruočių studiją šalia namų ir čia gali jaustis kaip namuose.

Kur ieškote įkvėpimo?

Kai ramiai apsidairai įkvėpimą randi visur.

Jei grįžtumėte atgal, kai pradėjote kurti savo verslą, ką darytumėte kitaip? O gal nepradėtumėte jo iš viso?

Po pirmųjų verslavimo metų atsakymas būtų vienareikšmis – jokio verslo. Dabar atsakymas yra kitoks – verslauti gerai, tik reik daugiau ryžto siekiant savo tikslo, daugiau pasitikėjimo savimi ir gero laiko planavimo.

Užbaikite sakinius trumpai:

Didžiausia mano išmokta pamoka – Kai pradedi daryti tada ir atsiranda ryžtas, drąsa, idėjos, mintys jėgos ir laikas.

Drąsiausias dalykas, kurį esu padariusi – pasakiusi NE.

Mėgstamiausias verslo pamokų šaltinis/programa/blogas yra – Gyvenimiška patirtis geriausias patarėjas.

Mano mėgstamiausia citata – Niekada nesakyk niekada


10009602_10201384797533743_180059553_nDaugiau apie Ingos įkurtą treniruočių studiją galite sužinoti apsilankę tinklalapyje http://www.vijapinavija.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/VijaPinavija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.