{Off Topic} – Padėkime smurtą patirinčioms moterims

Moterys moterimsAtleiskit, kad lyg ir ne į temą, tačiau… BŪTINA. Prašau perskaitykite iki galo.

Rašau šį straipsnį ne tik dėl šurmulio, sukelto po Kėdainių tragiškų įvykių. Pati esu nukentėjusi nuo smurto artimoje aplinkoje dar vaikystėje ir paauglystėje, o neseni asmeniniai išgyvenimai ir prisiminimai priminė, kiek yra svarbu emocinis palaikymas, savo teisių žinojimas bei buvimas stipria.  (NORIU PAMINĖTI, kad mano buvęs vyras, Laurynas, niekaip su tuo nesusijęs ir niekada nenaudojo jokio smurto prieš mane, mes vis dar esame puikūs draugai)

Ne pirmus metus vis sugalvoju kažką paremti, prisidėti prie kažkios labdaringos organizacijos ar judėjimo.

Ir šiemet pasirinkau VŠĮ „Moters pagalba moteriai“. Būtent ši organizacija teikia emocinę paramą moterims, patirinčioms smurtą. Jos, žinoma, padeda įveikti ir kitas krizes, skyrybas, netektis, bet portalas Būk Stipri būtent šią organizaciją pristato kaip tą, kuri gali padėti moterims, kurios patiria apie smurtą.

Atminkite, smurtas – tai nebūtinai mėlynės. Smurtas gali būti psichologinis, fizinis ir net ekonominis. Labai plačiai apie smurtą moteriai galite paskaityti čia, bet labai trumpai:

Smurtas prieš moteris šeimoje (artimoje aplinkoje)– tai visi tyčiniai fiziniai, psichologiniai, ekonominiai, seksualiniai vieno šeimos nario – dažniausiai vyro veiksmai kito šeimos nario – dažniausiai moters atžvilgiu, jeigu šie veiksmai pažeidžia jos, kaip pilietės ir asmens, konstitucines teises ir laisves bei sukelia jai ekonominę, fizinę, psichinę ar moralinę žalą.

Tikiu, kad daugelis moterų, atsidurę smurto rate, nebeįsivaizduoja, kaip iš jo ištrūkti, nežino kur kreiptis, ir turbūt labiausiai bijo to, kad skriaudėjas skriaus vėl. Ypač dažnai tai tęsiasi iš kartos į kartą, nes bent jau anksčiau moters nuo smurto neapsaugodavo beveik niekas. Nebent jos drąsa išsiskirti iš sovietinio sociumo. Bjot, značit liubit?…

Tačiau yra keturi BET pokyčiams. 

1. Emocinę paramą gali gauti jau dabar.

Pagalbos moterims linija

2. Yra Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas (čia)

O tokio anksčiau nebuvo. Ką paskaičiau jame, ir ką radau panaršius internete (bylas, statistikas, straipsnius)- tai jau žingsnis į priekį. Žinoma, tobulėti yra visada kur.

3. Būk stipri. Padėk sau ar kitai.

Jei tu (pasitikrink čia) arba kas nors tavo aplinkoje, yra smurto auka, ieškok pagalbos sau, o jei tai kita moteris – nedelsiant pasidalink su ja šiuo straipsniu, ir paskatink ieškoti palaikymo ir išeities. Atminkit, kad smurto auka nebūtinai turi būti asociali, mažai uždirbanti, gyvenanti su alkoholiku. Tu ar ji, ta kita moteris, gali būti normali, tiesiog pakliuvusi į mėlynbarzdžio spąstus, kuris bando dominuoti žemindamas ją, moterį. Nesigėdyk. Būk stipri.

4. Paaukok.

Aš jau padariau tai. Padaryk ir tu.

http://moters-pagalba.lt/parama/

O čia trumpametražis filmas, dalyvavęs konkurse „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“. (režisierius Marius Siparis)

P.S. Aš nesu feministė. Aš esu moteris, auginanti du sūnus visuomenėje, kurioje reikia labai daug dirbti ties kai kuriomis sritimis. Aš esu moteris, kuri kaip ir kitos, siekia darnos. Moterys, parodykite ir savo vyrams šį filmuką.

Aš neturiu jokios asmeninės naudos iš šio straipsnio, nei esu susijusi su nei viena iš minėtų organizacijų. Tiesiog kelinta diena mintys rutuliojasi, ir norėjosi tuo pasidalinti.

Foto iš http://moters-pagalba.lt/

     

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *