Nustok dejuoti. Kaip?

Death_to_stock_photography_Vibrant (10 of 10)Jeigu tu kada nors buvai šalia tokių žmonių, kurie yra nuolat nelaimingi, tai turbūt pastebėjai, kad jie turi šiokią tokią strategiją ir pačių patirtis tampa nemaloni ir jiems patiems.

Šiame straipsnyje pateiksiu kelis paaiškinimus, kodėl tie žmonės naudoja šią strategiją, kuri juos daro nelaimingus; kaip šis procesas veikia ir jei tai apibūdins tave… pateiksiu argumentus, kodėl galbūt norėsite pasikeisti pati.

Jame taip pat apibūdinta, ką reiks paaukoti, jei nebenori būti nelaiminga.
Taip pat, jei gaunama nauda būnant nelaiminga tave tenkina, sužinosi, kaip priimti sprendimus, kurie prisidės prie tavo kančių. (Juodas humoras…)

Kančios nauda:

Sunku patikėti, kad jausdamasi nelaiminga, gali gauti naudos, bet ji yra.
Štai keli pavyzdžiai:

• Unikalumas. Jei tu kenti, bent jau gali jaustis ypatinga, o galbūt netgi persekiojama.
• Teisuolė. Jeigu esi nelaiminga, dėl kažko, kas nuo tavęs nepriklauso, gali tai laikyt iškeltą aukštai- kaip reklaminį skydelį ir rėkti, kad tu turi teisę turėti tokį priešą.
• Kaltė. Tol, kol tavo vargas gali būti kažkas išorinio, tol tu gali kaltinti visus dėl savo problemų. Tai išlaisvina iš savirefleksijos ir pokyčių naštos.
• Familiarumas. Kartais kančia yra vienintelis dalykas, kuris atrodo pažįstamas. Atsikratyti tai reikštų paleisti save į visiškai nepažįstamą teritoriją ir galbūt ten atrasti naujų dalykų apie save, kurių tu niekada nebuvai apsvarsčius anksčiau.
• Vargas yra lengvas. Labai mažai žmonių yra tokių, kurie eina per gyvenimą ir yra natūraliai laimingi. Tie, kurie rado laimės strategiją, kuri dirba už juos pačius, prieš tai įdėjo daug pastangų. Tam reikia daug darbo ir laiko, tik tada pasikeičia mąstymo procesas.

Kaip priimti sprendimus, kad jaustumeisi nelaiminga?

Paklausk savęs eilės klausimų, kurie daro tave nelaimingą:
“Kas galėtų šiandien nepasisekti?”
“Dėl ko aš turėčiau jaustis kalta?”
“Kodėl blogi dalykai visada atsitinka tik man?”
“Kodėl aš taip blogai jaučiuosi?”

Pasidaryk neaiškius, nepagrįstus lūkesčius ir tikslus.

Pasidarius tokius tiklus ar lūkesčius, tu padarai taip, kad būtų neįmanoma jų pasiekti. Darydama juos neaiškius tu niekad nežinosi ar juos pasiekei.

Pirmiausia galvok apie blogiausia.

Bet kuriuo atveju, kai turi milijoną galimybių apie tai galvoti, galvok apie blogiausią variantą. Tarkime tu stovi eilėje parduotuvėje, o už tavęs paauglės merginos, jos kažką kuždasi ir krizena, būtinai galvok, kad jos juokiasi iš tavęs.

Nepamiršti praeities žaizdų.
Pažangą galima lengvai nuslopinti, kai naudoji praeities skausmą, kad sulėtintum save. Tai gali pasireikšti kaip sakymas, kad gyvenimas toks baisus ir apgailėtinas, arba netgi sakymas “aš niekad taip nesielgiau, kodėl turėčiau dabar taip daryt?”

Kodėl turėtum norėti nustoti jaustis nelaiminga?

• Be abejonės, kančia yra viena pagrindinių priežasčių, vedančių link ne-lai-mingo gyvenimo. Jei nori gyventi, turi atsisakyti kančių.
• Tu turėsi daugiau energijos (daug daug daugiau) ir kontroliuosi savo gyvenimą. Sustabdyk vargo gamybos procesą ir prisiimk atsakomybę už savo gyvenimą.

Kaip nustoti priimti nelaimingus sprendimus?

• Nusistatyk pagrįstų tikslų naudojant S.M.A.R.T. metodą. Jei nežinai ką daryti naudok google paiešką, Trumpai gali pažiūrėti čia: http://povilas.panavas.lt/blogas/tag/smart/

• Žinok, kada tavo emocijos bando daryti įtaką tavo tikslams ir padirbėk su savimi, kad išliktum dėmesinga.

• Sutik prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, o ypač už savo jausmus. Tai labai sunkus darbas, bet labai naudingas.

Ko reikės atsisakyti, kai nustosi priiminėti apgailėtinus sprendimus?

Tau reikės atsisakyti įsitikinimo, kad kančia daro tave unikalia. Tiesa yra tokia, kad kančia yra paprasta ir nuobodi daugeliui žmonių. Mes visi esame tai patyrę, kad ir kiek kalbėtum apie tai, kokia esi nelaiminga, situacijos tai nekeičia. Išskirtinis ir unikalus žmogus yra tas, kas neteikia jokių pasiteisinimų dėl savo gyvenimo ir nusprendžia tobulėti ir jausti džiaugsmą, kaip savo pasirinkimą.

Turėsi atsisakyti kaltinimų. Tai reiškia, kaltinti bet ką ir bet kurį. Netgi save!

Turėsi atsisakyti baimės ir drovumo. Tik drąsa ir įžūlumas gali įveikti senus kančių įpročius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *