Tikėjimas savo idėja, užsidegimas ir nusiteikimas daug dirbti = MyDay.lt

Šiandien savo istorija dalijasi nuostabioji Armina iš MyDay.lt.

Kaip sugalvojote ir kokia buvo Jūsų motyvacija pradėti savo verslą? / Kas Jus įkvėpė?

Būtent šio verslo idėja kilo spontaniškai, pokalbyje su vyru apie savo vestuvinės suknelės pardavimą. Tačiau noras dirbti sau mane lydėjo jau daugybę metų. Nemačiau savęs dirbančios nuo 8 iki 17 val., tuo labiau didelėse korporacijose, kuriose žmogus tiesiog paskęsta. Todėl visuomet darbą rinkausi nedidelėse įmonėse. Taigi mano pagrindinis motyvatorius buvo noras būti nepriklausomai ir save realizuoti.

Mane įkvėpė nuolat viduje nešiojamas jausmas, kad aš atrasiu idėją savo verslui. Todėl nuolatos ieškojau įkvėpimo. Pamenu, dar būdama studente su draugais nuolatos galvojau, kokias užsienio verslo idėjas galima būtų pritaikyti Lietuvoje. Šiai dienai ne vienas toks verslas sėkmingai egzistuoja pas mus, deja, tuo metu būdami studentais neturėjome galimybių jų pradėti.

Įgyvendinti verslo idėją mane pastūmėjo ir padrąsino vyras.

Papasakokite plačiau apie savo verslą.

Mano sukurta paslauga yra nemokamas elektroninis vestuvių planuoklis www.myday.lt, kuris padeda poroms suplanuoti ir suorganizuoti vestuvių šventę patiems. Prisijungę svetainėje gaunate priėjimą prie išmanių planavimo įrankių, kurių pagalbą vestuvių planavimo procesas tampa paprastas ir lengvai valdomas. Čia pat vietoje rasite įmonių ir asmenų, kurie teikia paslaugas, susijusias su vestuvėmis, duomenis. Nuolatos talpiname straipsnius su mūsų specialistų patarimais bei idėjas, suteikiančias įkvėpimo kiekvienos poros vestuvėms. Be viso to, svetainėje galima rasti ir įsigyti gražias vestuvines sukneles, kurias buvusios nuotakos nori parduoti.

Šiuo metu vykdau verslo plėtrą ir jau kovo mėnesį duris atvers pirmasis vestuvinių suknelių Vilniuje salonas „MyDAY.lt nuotakos drabužinė“, kuriame bus parduodamos suknelės ir kita vestuvių atributika  komiso pagrindais. Kursime naujas meilės istorijas kartą jau dėvėtoms vestuvinėms suknutėms.

Kaip viskas prasidėjo? Kokie buvo pirmieji Jūsų žingsniai versle?

Viskas prasidėjo po mažą žingsnelį. Pirmiausiai sugeneravau ir išgryninau idėją galvoje, įsivertinau galimybes, susiradau IT partnerius, su kuriais susidėliojome darbų planą, ir tik galutinai viską įvertinusi ėmiausi veiksmų. Neslėpsiu, nerašiau ilgo verslo plano ir neatlikinėjau išsamių skaičiavimų. Ilgai nedvejojau, tiesiog vedina labai stiprios vidinės intuicijos žengiau pirmuosius žingsnius. Esu truputį linkusi rizikuoti, todėl man viską būtina daryti čia ir dabar, kol galvoje sproginėja idėjos, o kraujyje kunkuliuoja entuziazmas. Tikėjimas savo idėja, užsidegimas ir nusiteikimas daug dirbti yra pirmieji mano žingsniai  savame versle.

Kaip radote pirmųjų klientų ir kokiu būdu paskleidėte žinią apie save?

Pradžia buvo paprasta, banali ir nemokama – paskleidžiau žinią tarp draugų, o jie tarp savųjų. Tuomet labai stipri ir naudinga sklaida vyko per socialinius tinklus. Kadangi mano verslas yra internetinis ir matuojamas lankomumu, todėl nudžiugau, kad nuo pirmųjų mėnesių sulaukiau nemažai lankytojų. Tas mane džiugino ir leido suprasti, jog mano paslauga įdomi ir naudinga vartotojams.

Su kokiais sunkumais susidūrėte verslaudama? Ir kaip juos įveikėte?

Sakyčiau susidūriau su keliais sunkumais. Pirmasis, didžiausias žmogaus (ir mano) priešas,  pačios baimės ir abejonės, kurios aplanko dar ir dabar. Nuolat sau užduodu klausimus – „ar teisingai elgiuosi?“, „ar man pavyks?“, „o gal neverta?“ ir .t.t. Tai šiek tiek pristabdo, nuolat neduoda ramybės ir atima dalį minčių ir energijos. Tačiau šį sunkumą man labai padeda įveikti vyras, visuomet palaikydamas ir drąsindamas eiti pirmyn, nebijoti net ir nesėkmės.

Antrasis sunkumas, žinoma, motinystės ir verslo derinimas. Kai pradėjau rimčiau dirbti ties savo verslo idėja, mes auginome 3 m. dukrytę ir sūpavome poros mėnesių sūnų. Tai buvo iš ties rimta užduotis: suderinti veiklą ir gerai atlikti mamos vaidmenį. Kai atrandi idėją negali jos atidėti metams kitiems, reikia jos imtis čia ir dabar. Todėl sudėliojusi visus pliusus ir minusus, su vyro palaiminimu ir palaikymu, ėmiausi įgyvendinti sumanytą idėją.

Ką patartumėte verslaujančioms mamoms, turinčioms mažus vaikus? Kaip viską suderinti?

Kaip ir minėjau anksčiau, svarbu realiai įsivertinti savo galimybes skirti laiko verslui, bet tuo pačiu nenuskriausti šeimos. Esu mama ir man pirmoje vietoje yra vaikai, o tik paskui verslas bei savirealizacija. Todėl, jei būčiau mačiusi, kad nukentės šeima, tuomet verslą būtų tekę atidėti keliems metams. Džiugu, kad šalia turiu nuostabų vyrą. Kartu radome būdų, kaip viską suderinti. Linkiu moterims sulaukti supratimo, padrąsinimo ir palaikymo iš savo partnerių.

Kitas svarbus dalykas − tinkamas laiko paskirstymas. Reikia išmokti griežtai valdyti savo laiką ir maksimaliai jį išnaudoti. Pavyzdžiui, kai vaikai sumigę, laiką skirti tik darbui.

Norint suderinti motinystę ir verslą reikia tapti laiko valdymo specialistu, tuomet viskas įmanoma.

Kas Jums labiausiai patinka verslaujant (ar pačiame versle, ar Jūsų asmeniniai potyriai)?

Patinka ir pats verslas, ir nauji potyriai. Labiausiai „veža“ kai supranti kam ir dėl ko dirbi, kai gali laisvai realizuoti savo idėjas bei matyti ir įvertinti pasiektus rezultatus. Ypatingai malonu sulaukti gerų žodžių ir įvertinimu. Suprantu, kad visą tai padariau ir pasiekiau aš pati. Na ir, žinoma, malonu, nors kartais ir nelengva, būti pati sau vadove, prieš nieką neatsiskaitinėti, nelaukti leidimo ar pritarimo veikti, susidaryti sau tinkamą darbo laiko grafiką (kaip mamai tai yra vienas svarbiausių momentų) ir iš tiesų pasimėgauti kiekvienu verslo vykdymo etapu.

Ką patartumėte kitoms moterims, kurios nori pradėti savo verslą, bet dvejoja?

Patarčiau būti drąsioms, nedvejoti ir imtis veiksmų. Tačiau labai svarbu realiai įsivertinti savo galimybes, tiek finansines, tiek laiko prasme. Nesitikėti, kad viskas paprasta ir lengvai pasiekiama. Dirbti teks daug, daugiau nei bet kuriame samdomame darbe, o  rezultatų teks siekti ilgai ir kantriai.  Būsite sau reikliausias ir griežčiausias vadovas, išnyks riba tarp darbo ir nedarbo valandų, darbinių dienų ir savaitgalių. Noriu užakcentuoti tą sunkiąją pusę, nes matome daug moterų sėkmės istorijų, tačiau į sėkmės olimpą užkopti  pavyksta tik didelio triūso ir pastangų dėka, o juolab ne per vieną naktį. Bet svarbu nepamiršti, jog visi šie sunkumai ir iššūkiai yra natūrali bet kurio verslo dalis.

Ar turite savo asmeninę viziją, kuri Jums padeda verslauti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, išlikti motyvuotai?

Retai kuris verslas vyksta be vizijos, juk nuo jos viskas ir prasideda. Ne išimtis ir mano verslas. Pirmiausia idėja tapo aiškia vizija, tuomet atsirado labai stiprus intuicijos jausmas ir žinojimas, kuria linkme reikia eiti. Nuo tol gyvenu su vaizdiniu galvoje, kuris veda mane nuo pirmos verslo dienos ir todėl labai aiškiai žinau, kaip, kas, kur ir kodėl turi būti būtent taip, o ne kitaip. To reikalauju iš savęs bei kitų. Neturint aiškios vizijos turėtų būti sunku siekti savo tikslo, o pasitaikius pirmiesiems sunkumams paprasta viską tiesiog mesti. O tokių sunkumų kiekviename versle oi kiek daug pasitaiko.

Jei grįžtumėte atgal, kai pradėjote kurti savo verslą, ką darytumėte kitaip? O gal nepradėtumėte jo iš viso?

Turbūt nekeisčiau nieko, esu patenkinta pirmaisiais savo veikimo žingsniais. Tik dabar matau, kad į kai kurias situacijas ar etapus reikėjo reaguoti kur kas ramiau ir paprasčiau. Jei turėčiau galimybę pradėti iš naujo, daryčiau viską „šaltesniais“ nervais, su mažiau baimių ir abejonių. Labiau pasitikėčiau savimi ir tuo, ką darau. To labai noriu palinkėti moterims, pradedančioms savo verslą.  Būkite drąsios, tikėkite savimi bei savo idėja!

Užbaikite sakinius trumpai:

Didžiausia mano išmokta pamoka…. Gyventi šia diena ir mėgautis gyvenimu ČIA ir DABAR.

Drąsiausias dalykas, kurį esu padariusi… Tokių buvo du: ištekėjau vos po 6 mėn. draugystės su vyru ir pradėjau nuosavą verslą. Abu dalykus dariau vedina labai stiprios vidinės intuicijos ir tikėjimo.

Mėgstamiausias verslo pamokų šaltinis/programa/blogas yra… Būsiu nepopuliari, bet neturiu konkrečių pamokų šaltinių. Manau geriausiai išmokstama per savo patyrimą, o ne kažkieno kito. Todėl mokausi iš savo asmeninės patirties, pasiekimų ir klaidų.

Mano mėgstamiausia citata… „Tai, kas mūsų neužmuša, daro mus stipresniais“

redaruzel.com_4297 Daugiau apie Arminą ir jos MyDay.lt projektą galite sužinoti apsilankę jos svetainėje bei Facebook paskyroje.

www.myday.lt

https://www.facebook.com/Mydaylt

 

 

 

NEPRALEISK NEI VIENO NAUJO ĮRAŠO. PRENUMERUOK!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *