Karina, moteris su dideliu tikslu. Susipažink.

Daiva Pakalne
Prie Katedros. Karinos Foto

Gal atmeni, ieškojau fotografės. Radau. Žinoma, kol susiruošėm susitikti, praėjo geras mėnuo. Jei ne daugiau. Tai lyja, tai serga vaikas, tai per šalta, tai tas, tai anas. Bet mes tai padarėm.

Pirmiausia noriu pasakyti, kad Karina nepakartojama moteris. Jos dėka dabar daug kur galiu naudoti gražias ir natūralias savo fotografijas…

Bernardinų sode. Karinos foto.
Bernardinų sode. Karinos foto.

Aš lėkiau į mūsų susitikimą, smarkiai snigo, ir važiavau autobusu (aš bijau vairuot, kai slidu). Klausiausi muzikos, skaičiau knygą ir bandžiau įsivaizduoti, kokia bus ta mūsų mini fotosesija. Juk ryšys tarp fotografuojančio ir pozuojančio labai svarbu – bent jau man. Aš paprastai sustingstu,  kai mane fotografuoja… Tai aš autobusu visais įmanomais būdais bandžiau vizualizuoti, kad viskas bus puiku ir aš leisiuosi būti natūrali.

Tai buvo šilčiausios trys valandos praleistos Vilniaus senamiestyje su visiškai nepažįstama moterimi, kuri staiga pasidarė savaip artima ir aš net iš tos šilumos apkabinau ją atsisveikinant. Ėjau pozuot, o gavosi taip, kad pasikalbėjom apie viską, ir pasirodo ji ne šiaip paveiksluotoja, o dar ir užsibrėžusi mokyti kitus šio meno nuotoliniu būdu. Tai gi, Karina pakliuvo ir į mano rubriką 🙂

Kaip sugalvojote ir kokia buvo Jūsų motyvacija pradėti savo verslą? / Kas Jus įkvėpė? 

Jokios išankstinės motyvacijos nebuvo, tiesiog norėjosi kažką veikti ir iš to dyko buvimo atsirado Fotoklasė. Įkvėpė kiti žmonės, ypač moterys, kurios užsiima kažkuo, kas joms patinka ir tai joms gerai sekasi, ir jos iš to uždirba. Tokių yra ir artimųjų pažįstamų rate, ir viešoje erdvėje. Pagrindinė tokių žmonių transliuojama žinia „Atsiplėšk nuo sofos, ištrauk akis iš feisbuko ar teliko ir daryk!“. Aš tą žinią pagavau, na, ir darau 🙂

Papasakokite plačiau apie savo verslą. Kaip viskas prasidėjo? 

Logo-fotoklaseFotoklasė – tai galimybė neišeinant iš namų išmokti fotografuoti veidrodiniu ar sisteminiu fotoaparatu. Dažnai žmonėms pritrūkta valios savarankiškai krapštytis toje mygtukų gausoje ir nagrinėti instrukciją, o kitiems tiesiog baisu kažką ne tą paspausti ir sulaužyt fotiką!

Tad toks žmogus turi du kelius: rinktis fotokursus, kuriuos kažkas organizuoja mieste, važiuoti ten nustatytu laiku ir mokintis. O tai ne visada patogu ir prieinama, nes ne kiekviename didesniame mieste tokie kursai organizuojami, nekalbant apie mažesnius miestelius ar kaimus.

Kitas kelias – susirasti internete fotoklase.lt, parašyti man laišką ir mokintis internetu 🙂

Kokie buvo pirmieji Jūsų žingsniai versle?

Pradžia buvo tokia, kad grįžusi po užsitęsusių dekretinių atostogu nebebuvau laukiama senoje darbo vietoje. Pabandžiusi išsiųsti kelis cv ir pabendravusi su pakvietusiais pasikalbėti, supratau, kad esu nebepageidaujama toje darbo rinkoje, o ir nebenoriu būti pageidaujama. Pradėjau ieškoti kitų variantų ir labai greit atsirado galimybė padirbėti užsienio įmonėje, kuri kaip tik organizavo internetinius fotokursus. Šioje įmonėje dirbau trejus metus ir galiausiai išsikvėpiau kaip samdomas darbuotojas. Kažkurį laiką pagulėjusi ant sofos supratau, kad noriu tęst, bet grįšt į senąją darbovietę nebenoriu. Išvada – reikia kurti savo.

Kaip radote pirmųjų klientų ir kokiu būdu paskleidėte žinią apie save?

Pirmus žingsnius vis dar žengiu, o jie gana lengvi – tiesiog pamažu kažką darau ir matau, kad tai veikia. Tai geriausia motyvacija judėti toliau. Pradėjau nuo to, kad sėdau ir parašiau kursą pradedantiesiems. Po to surinkau komandą iš mano draugų ir pažįstamų rato, kad tą kursą išbandytų. Pirmi įvertinimai buvo teigiami ir tai paskatino susikurti puslapį feisbuke ir blogą, kuriame talpinu savo rašomus straipsnius fotografijos temomis.

Pirmieji mokiniai surado mane patys, nes kažkokios rimtesnės reklamos iki šiol nėra. Ir šiems mokiniams puikiai sekasi, neužilgo Fotoklasė turės savo pirmuosius išleistuvininkus 🙂 Pagrindinis mano tikslas – padaryti fotokursus prieinamus visiems, kas tik turi internetą ir noro išmokti.

Su kokiais sunkumais susidūriate ir kaip Juos bandote įveikti?

Vienintelis sunkumas – tingėjimas 😀 Kai tik įveikiu tai, visa kita labai greitai vyksta. Kaip įveikti tingulį turiu tik vieną būdą – išsitingėti. Jei žmogus tingi, jis arba pavargęs, arba ta veikla nemotyvuoja jo veikti. Tad kai pajaučiu tingulį, pirmiausiai randu laiko išsimiegoti. Tuomet viskas išsiprendžia…

Ar sunku suderinti vaikų auginimą ir veiklą? Juk turite net tris vaikus! Ne. Trys vaikai ne priežastis nieko neveikti.

Ką patartumėte kitoms moterims, kurios nori pradėti savo verslą, bet dvejoja?

Kitoms moterims patarčiau tiesiog pradėti ir, kad ir nedideliais žingsniais, bet nuosekliai judėti pirmyn. Tai vienintelis dalykas, kuris veikia.

Ar turite savo asmeninę viziją, kuri Jums padeda verslauti, siekti savo užsibrėžtų tikslų, išlikti motyvuotai?

Mano vizija…. Taip, ko gero turiu – nenoriu tapti apkerpėjusia būtybe, kuriai išskyrus blynus ant viryklės ir kakadu per tv daugiau nieko nerūpi. Labai šito bijau ir, ko gero, tai veikia kaip motyvacija judėti į priekį.

Kur ieškote įkvėpimo?

Įkvėpimo neieškau, tai beprasmiška. Kai pradedi veikti, jo nereikia, nes pats veiksmas stumia tave į priekį. Jei ieškočiau įkvėpimo, tai iki šiol gulėčiau ant sofos.

Jei grįžtumėte atgal, kai pradėjote kurti savo verslą, ką darytumėte kitaip? O gal nepradėtumėte jo iš viso?

Jei grįžčiau atgal – pradėčiau viską anksčiau ir daugiau laiko skirčiau viskam, kad dabar būčiau daugiau nuveikusi.

Didžiausia mano išmokta pamoka… Nežinau. Rimtai. Niekada apie tai negalvoju ir nelabai noriu.

Drąsiausias dalykas, kurį esu padariusi… viešas kalbėjimas. Vedžiau porą webinarų foto temomis, tai buvo baisu 😀

Mėgstamiausias verslo pamokų šaltinis/programa/blogas yra – Esu iš tų, kurie instrukcijose kapstosi savarankiškai ir sėdi ant savo sukaltų kėdžių, net jei tos kėdės mažuma kreivos.


DSC07662xxr

Daugiau apie Kariną ir Fotoklasę galite sužinoti apsilankę jos svetainėje ir Facebook paskyroje

www.fotoklase.lt

https://www.facebook.com/fotoklases/

NEPRALEISK NEI VIENO NAUJO ĮRAŠO. PRENUMERUOK!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *