„Energinga ir žavi. Traukia lyg magnetas.“ Norite tokia būti? Galite!

Kodėl kai kurie žmonės yra tokie energingi ir žavūs, kad tiesiog tokiais būdami traukia kitus it magnetas? Su jais tiesiog norisi bendrauti.  Jie turi mažai ką bendro su gera išvaizda, turtais, brangiu automobiliu ar naujausios mados rūbais. Greičiau traukia jų charizma, mąstymas, gyvenimo būdas, laisvės pojūtis ir kiti panašūs dalykai.

Tai kaip gi jie tokiais tampa? O gal gimsta?

Visa tai priklauso nuo to, kaip mes mąstome, reaguojame, bendraujame ir netgi kaip valdome savo laiką. Kad tapti sėkmingam (o gal užtektų jaustis sėkmingam?) gyvenime, meilėje, versle ir visose kitose asmeninėse srityse  reikia įdėti daug darbo. Sąmoningas supratimas apie savybes ir įpročius, kurie gali padaryti jus pasitikinčia, lyderiaujančia, nebijančia priimti sprendimų bei aktyvia asmenybe. Juk būtent tokie žmonės dažniausiai ir traukia kaip magnetai?

Pagalvokite apie kiekvieną iš žemiau išvardytų patarimų. Kasdien imkitės bent vieno iš jų. Maži žingsniai kasdien gali sukelti masinius pokyčius laikui bėgant. O kaip visuma, jie gali būti itin svarbūs. Pažanga, žinoma, nebus padaryta per naktį, tačiau, jei įprasite progresuoti ir žemiau išvardinti patarimai taps jūsų įpročiais, galiu patikinti – gyvenimas pasikeis ir šios mažytės pokyčių investicijos grįš su palūkanomis.

1. Išlik rami!

Ar jūs kada nors susitikote karštakošį, piktą, kartų asmenį, su kuriuo norėtųsi pabūti ilgiau nei 5 min?

Jūsų temperamentas ir kaip jums sekasi tvarkytis visose situacijose veikia jūsų asmeninę galią. Išlikite pastovi, tvirta ir stabili. Pagalvokite prieš pradėdami veikti. Be abejo, nepainiokite to su asmenybe. Jei esate gyvybinga, judri, nereiškia, kad dabar turite tapti lėta, skrupulinga.  Tiesiog kitą kartą, kai pardavėja su jumis nepasisveikins arba grubiai pateiks informaciją, stabtelėkite prieš atsikirsdami, ir įsiklausykite į savo mintis – blogas vykite šalin ir neleiskite joms tranformuotis į žodžius. Labai svarbu, kaip mes reaguojame į išorinius dirgiklius. Labai.

Pavyzdys: man visai patiko vyrukai, kurie prižiūrėjo remontą mano bute, kol… Važiavome į Senukus atsiimti plytelių, ir jos buvo dingusios. Be abejo, tai nebuvo kažkurio vieno iš darbuotojų kaltė, greičiau visos sistemos. Bet, kai vienas iš mano vyrukų pradėjo pakeltu tonu koneveikti ir keikti sandėlininką, man iš karto atšoko fantazija. Kitas, tačiau, susivaldęs ir nuėjęs ramiu toniu paklausė, kaip galime šią problemą išspręsti. Ir be abejo, spėkit su kuriuo iš jų abiejų aš mieliau bendravau toliau?…

2. Turėk humoro jausmą!

Nusiginkluokit ir neprotestuokit. Būkite. Jūs turite būti pasirengusi pokštauti bei pasijuokti iš savęs, o ne būti atkakliai rimta. Be abejo, kai to reikia. Nuolat juoktis iš savęs gal ir ne pati geriausia strategija…

3. Šypsokitės!

Išbandykite šį eksperimentą. Jums pažįstamoje aplinkoje (o gal net ir parduotuvėje) praeikite (ar prieikite kažko paklausti) susiraukusiu, bejausmiu veidu. O dabar padarykite tą patį su kitais 3, tik šį kartą linksmu ir besišypsančiu veidu. Kokios buvo reakcijos vienu ir kitu atveju? Kaip manote, kaip Jūsų veido išraiška privertė tuos žmones jaustis. Žmonės mėgsta jaustis vertinami ir svarbūs. Jūs galite padaryti kažkieno dieną šiek tiek ypatingesne tiesiog nusišypsant.

4. Elkis su žmonėmis taip, kaip norėtum, kad jie su tavimi elgtųsi.

Ir tai liečia ne tik tiesioginius veiksmus, bet net gi ir mintis. Nepatinka, kad kiti jums kažko pavydi? Nepavydėkite ir jūs…

5. Prisiminkite žmonių vardus ir smulkesnes detales apie juos!

Per bet kokį pokalbį yra labai veiksminga vartoti žmogaus vardą – net nepastebėsite, kaip tai palengvina bendravimą, o kartais net gauti tai, ko norite. O lyg ir nieko dėti klausimai apie jų gyvenimą pokalbius pavers tikresniais nei šiaip diskusijos apie orą ar naujus įvykius politikoje…

6. Būkite sąžininga!

Melas, net mažas mažas baltas melas gali išlįsti iš maišo. Kiekvienas vertina tiesioginį sąžiningumą, net jei tiesa nėra populiari, ar tiesa nėra tai, ką žmonės nori išgirsti.

7. Tegul kalba kiti žmonės!

Tikiu, kad turite ką pasakyti. Na, bent jau aš visada. Bent nuo to laiko, kai pradėjau domėtis koučingu (grubiai – klausimų uždavinėjimas ir klausimas), supratau, kad klausimas, ką turi pasakyti kiti yra kažkas nerealaus ir teigiamai veikia ne tik kitą žmogų, bet ir mane pačią.

8. Klausykitės, ką turi pasakyti kiti. Klausykitės iš tikrųjų.

Tikrai klausytis, ką kitas asmuo sako jums, yra gana sudėtinga. Mes paprastai labai greitai norime įsiterpti, duoti patarimų arba papasakoti savo patirtį. Kai jis arba ji kalba, tiesiog klausykite ir žiūrėkite į akis, o ne galvokite apie tai, kaip turite reaguoti ir ką atsakyti. Klausykite ir tada, kai žmogus jau baigė, suprasite – ar atsakymas, patarimai, jūsų patirtis yra reikalinga.

9. Ruoškite namų darbus

Negalima eiti kažkur nepasiruošus. Planuoti ir organizuoti – štai ką reikia daryti beveik visose gyvenimo situacijose. Darbų sąrašai puikiai veikia, jie kaip pilotai nuskraidina ten, kur reikia. Kažkieno kito laiko eikvojimas dėl jūsų prasto laiko planavimo ar pasiruošimo palieka blogą įspūdį bei visiškai neprisideda prie jūsų geresnio gyvenimo.

10. Sudrausminkit save!

Fizinė, protinė, emocinė ir dvasinė disciplina yra žmogaus būties esmė. Tobulinkite ją kiekvieną dieną.

11. Atsistokite tiesiai!

Gera laikysena atkreipia dėmesį. Pečiai atgal, pilvas ir sėdynė įtraukti bei tiesioginis akių kontaktas jums padės jaustis tiek labiau pasitikinčiai, tiek kiti jus tokia laikys.

12. Būkit gailestinga ir rūpestinga

Pasaulis yra sudėtinga vieta, bet rūpinimasis ir gailestis visada palieka nors mažytį pokytį šių laikų gana savanaudiškame pasaulyje.

13. Raskite mentorių!

Jei ne montorių, tai žmogų, kuris jus žavi. Geri sektini pavyzdžiai padeda mums susikurti savo unikalų  – kokiais norime būti…

14. Būkite tarp pozityvių žmonių!

Jei norite būti optimistiška, teigiama, ir pozityvi, venkite lūkuriuoti su negatyviais, bjauriais, nuolat besiskundžiančiais žmonėmis. Jie trauks jums žemyn, jei leisitės, arba tiesiog tapsite viena iš jų. Jūs tikrai jų pažįstate – skundžiasi darbe, bet nieko nedaro, kad pakeistų savo liūdną padėtį. Gyvenimas yra per trumpas, kad būtų pesimistinis. Pasirinkite žmones, kurie juokiasi, turi tikslus ir yra suinteresuoti gauti iš gyvenimo viską, kas įmanoma.

15. Duokite!

Skirkite savo laiką arba pinigus tam, kas turi svarią priežastį. Tai grįš Jums su kaupu kitose gyvenimo srityse. Šykštuoliai (tiek laiko, tiek pinigų) yra viso labo nelaimingi žmonės.

 

Kasdien siekiame būti geriausi. Ar suklupsite pakeliui? Be abejo. Bet svarbiausia, atsitiesti ir eiti toliau į priekį. Mažytės kasdieninės pastangos padės jums jaustis sėkmingiems, spinduliuoti teigiamą energiją. Ir greitu metu jūs būsite ta, kuria visi žavėsis, ir sakys: ak, norėčiau būti tokia, kaip ji! 

Jūsų požiūris lemia jūsų padėtį gyvenime. Sėkmės ir pradėkite jau šiandien!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *